W dziale | Co,gdzie...

Co, gdzie, kiedy…

Opublikowany 06.08.2016

 

24 czerwca – Bieg charytatywny „Pokój i Dobro” organizuje Stowarzyszenie Alwernia po raz piąty. Zmaganiom biegaczy towarzyszył będzie trwający w tym samym czasie festyn rodzinny „Kapucynalia 2017” (od godz. 14.00), który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie niespełna rocznej lubartowianki Bianki. Dziewczynka choruje na rzadkie schorzenie, zwane potocznie klątwą Ondyny, które może przyczynić się do jej śmierci. Bianka jest jedną z 20 osób w Polsce, u których stwierdzono tę chorobę, natomiast na świecie ze zdiagnozowaną klątwą Ondyny żyje jedynie 300 pacjentów. Żeby samodzielnie oddychać dziewczynka potrzebuje operacji, której koszt wynosi 500 tys. zł. Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Bieg rozpoczyna się o godz. 16.00.

24 czerwca godz. 15.00 – festyn sportowo – rekreacyjny na stadionie w Kocku, z okazji 600-lecia miasta, którego największą atrakcją będzie mecz towarzyski pierwszej drużyny Górnika Łęczna  z Polesiem Kock o 17.00.
Podczas festynu wystąpi grupa „Rupaki” z klasy II b SP w Kocku ze scenką „Przygoda Gąski”, a także swój show zaprezentują kockie przedszkolaki. Odbędzie się też Olimpiada przedszkolaków, będą gry i zabawy, konkursy, występy muzyczne (m.in. zespół Kemah, który zagra przeboje The Beatles) i taneczne (formacje Domu Kultury) oraz dyskoteka.

25 czerwca godz. 8.00– Święto Roweru już po raz dwudziesty czwarty. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników. Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki. Głównym celem naszej wspólnej imprezy jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszamy. Dla uczestników przygotowaliśmy 7 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy), 36 i 62 kilometry. W tym roku ubierzemy uczestników na biało, bo w takim kolorze będą okolicznościowe koszulki. Ciągle pracujemy nad szczegółowym programem imprezy. Odwiedzi nas plejada gwiazd polskiego kolarstwa – Zbigniew Spruch, Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik, Jan Brzeźny, Jan Jankiewicz, Roman Cieślak. Będzie okazja do wspólnych zdjęć i rozmowy z mistrzami kolarstwa. Część imprezy poprowadzi dziennikarz radiowej Trójki Henryk Sytner.

25 czerwca  godz. 10:00  – Rekreacyjny marsz nordic walking w Leszkowicach. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” oraz Klub Aktywnych ART-FIT zapraszają na rekreacyjne marsze nordic walking po trasach LGD.

Terminy i miejsca:
23 lipca 2017 r. godz. 10:00 – GMINA LUBARTÓW (start spod mostu kolejowego w Trzcińcu)
6 sierpnia 2017 r. godz. 10:00 – KOCK (start spod składu budowlanego przy ul. Polnej)
27 sierpnia 2017 r. godz. 10:00 – FIRLEJ (start spod GOSiR nad Jeziorem Firlej)
Każda trasa liczy od 10 do 12 kilometrów: dla pierwszych 30 uczestników organizatorzy zapewniają poczęstunek i wodę, udział w marszach jest bezpłatny, dla wszystkich uczestników materiały o działaniach LGD i realizowanej strategii 2016-2022,  na zakończenie cyklu w Firleju ognisko oraz pamiątkowe koszulki i czapeczki. Zgłoszenia na stronach internetowych organizatorów: lgdlubartow.org.pl lub w dniu marszu.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (3932).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.