W dziale | Co,gdzie...

Co, gdzie, kiedy…

Opublikowany 26.03.2014

28 marca – sztuka teatralna „Podobno Marian”, w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego, o godz.17.00 (Lublin ul Jaczewskiego 4). Występują: Olaf Lubaszenko, Krzysztof Kiersznowski, Maria Niklińska, Jacek Kopczyński. Bilety (75 zł, 85 zł) do nabycia w Kasie Biletowej Teatru Muzycznego, Galeria Plaza (I p. łącznik od ul. Grottgera), ul. Lipowa 13 Lublin, tel. 81 532 96 67. Organizator tel. 602 757 446.

podobno marian„Podobno Marian…” – czyli jak złowić przystojnego faceta, kiedy jest się w widocznym, piątym, miesiącu ciąży, a facet na pewno nie jest ojcem dziecka? Jak przekonać go, że te piętnaście minut, spędzone z rzeczywistym ojcem dziecka, naprawdę nie mają żadnego znaczenia i że uczucia są ważniejsze? Jak rozruszać upadający motelik w górach, na zadupiu, który autostrada minęła szerokim łukiem i do którego już nikt nie zagląda? Jak urządzić wigilię i radośnie przeżyć święta, gdy ma się ostatnie trzy jajka, kilka cukierków na choince, do sklepu jest piętnaście kilometrów (w dodatku na skróty), a za oknem zima stulecia? Kim są trzej tajemniczy, przemarznięci, mężczyźni, którzy w ów wigilijny wieczór, w śnieżną zawieruchę, pukają jednak do drzwi motelu w poszukiwaniu schronienia? Czy choć odrobinę podobni są do tych, których poszukują służby specjalne i o których nieustannie «trąbi» radio? Jeśli to oni, to jak ich obezwładnić, czyli upić, by ich zatrzymać i zgarnąć oferowaną przez służby nagrodę w wysokości półtora miliona złotych? No i na co, wreszcie, wydać te pieniądze..? Te, i inne jeszcze, pytania stawia sobie Basia, główna bohaterka naszej historii. I pewnie – jako wyzwolona singielka – dałaby radę nie tylko odpowiedzieć sobie na nie ale i zrealizować wszystkie plany i założenia, a nawet doradzać innym, gdyby…no właśnie…gdyby…nie zbudzony z zimowego snu niedźwiedź, który – gdzieś ze «wschodu» podąża w kierunku…»zachodu»… Europy. «Podobno Marian» – najnowsza komedia Marka Rębacza, autora takich hitów jak «Dwie morgi utrapienia», «Atrakcyjny pozna panią», «Ciemno», «Zróbmy sobie wnuka» – scenariusz, «Diabli mnie biorą», «Wieruszka» i wielu innych.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7203).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. pat:

    Ciekawe, gdzie będzie się odbywać Muzyczne Wieprzowanie, jak już powstanie Obwodnica Wschodnia. Myślę, że wtedy nazwę trzeba zmienić na betonowanie albo asfaltowanie.

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.