12 EUROPEJSKICH MEDALI ZAWODNIKÓW LEWARTU

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski wystąpili podczas Mistrzostw Europy w taekwon-do. Honorowy patronat nad wyjazdem zawodników objął Burmistrz Miasta Lubartów.

42 medale Mistrzostw Europy w  taekwon-do ITF zdobyli w  Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) reprezentanci Polski. W  łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji. W  zawodach rywalizowało 680 sportowców z  30 państw.

Zawodnicy z orłem na piersi zdobyli aż 42 medale – 10 złotych, 13 srebrnych i 19 brązowych. Polska po roku przerwy powróciła do roli hegemona na Starym Kontynencie. Mazurek Dąbrowskiego był odgrywany w Sarajewie dziesięciokrotnie. Tyle razy polscy zawodnicy stawali na najwyższym stopniu podium w  czasie XXXIV seniorów i  XXV juniorów – Mistrzostw Europy taekwon-do ITF.

Udział w dorobku medalowym polskiej reprezentacji mieli zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. W Sarajewie barw narodowych broniła piątka podopiecznych trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski. Byli to seniorzy – Zuzanna Gadzała, Jakub Gadzała, Marcin Wronowski oraz juniorzy – Amelia Małyska i Adam Bronisz.

Zawodnicy Lewartu wrócili do domu z dorobkiem 12 krążków – 2 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowych. Po cztery medale zdobyło rodzeństwo Zuzanna i Jakub Gadzałowie. Trzy razy na podium stawała Amelia Małyska, dla której był to debiut w zawodach takiej rangi. Swój europejski medal wywalczył także Marcin Wronowski. Bez medalu wrócił do domu jedynie Adam Bronisz.

Lubartowscy medaliści:

Amelia Małyska – złoto w drużynowych układach formalnych, złoto w drużynowych testach siły, srebro w walkach powyżej 65 kg

Jakub Gadzała – srebro w walkach powyżej 85 kg, srebro w drużynowych walkach, srebro w drużynowych testach siły, srebro w drużynowych technikach specjalnych

Zuzanna Gadzała – srebro w drużynowych walkach, brąz w walkach do 68 kg, brąz w drużynowych układach formalnych, brąz w drużynowych technikach specjalnych

Marcin Wronowski – brąz w drużynowych układach formalnych.

– Wróciliśmy do domów zadowoleni, z poczuciem wykonania zakładanego celu. Jako reprezentacja Polski odzyskaliśmy pozycję numer jeden w Europie. Swój wkład w ten sukces wnieśli także zawodnicy Lewartu Lubartów. Wielkie podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Lubartów Krzysztofa Paśnika za Honorowy Patronat nad zawodnikami Lewartu podczas Mistrzostw Europy w Sarajewie. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą drużynę i oczywiście kibicom – mówi Jarosław Suska, szkoleniowiec Lewartu Lubartów oraz jeden z trenerów reprezentacji Polski kobiet.