W dziale | Fakty

Akcja „Zapal Światło Wolności” w rocznicę stanu wojennego

Opublikowany 13.12.2017

Tradycyjna kampania społeczna Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności” ma na celu uczczenie ofiar stanu wojennego. Dziś o godzinie 19.30 światła zapłoną w oknach polskich domów.
Honorowym patronem akcji jest Prezydent RP Andrzej Duda, który 13 grudnia zapalił Światło Wolności w oknie Pałacu Prezydenckiego. Podobnie było w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej i w wielu innych instytucjach, urzędach i domach. Ponadto na biało-czerwono podświetlono gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a na stadionie PGE Narodowy pojawił się napis „13.12.81 Pamiętamy” – podaje na swojej stronie IPN
Do symbolicznego zapalenia Świateł Wolności i modlitwy w intencji ofiar stanu wojennego, w tym także kapłanów, wezwał katolików Episkopat Polski. Symboliczne świece zapalili nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, abp Stanisław Gądecki,przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita gnieźnieński prymas Polski abp Wojciech Polak.
Można było również zapalić wirtualną świeczkę na stronie: http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/, a także – korzystając ze specjalnej instrukcji IPN – wstawić Światło Wolności do swojego zdjęcia profilowego na Facebooku.

(J.A.)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6119).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.