W dziale | Fakty

Anielska Gala Wolontariatu

Opublikowany 14.02.2013

 Po raz kolejny w II LO zorganizowano  Anielską Galę Wolontariatu. W uroczystości przygotowanej przez  Justynę Świderską- Niedobit i nasze dzielne Anioły udział wzięło wielu znamienitych gości, m. in. prezes Centrum Wolontariatu w Warszawie pan Dariusz Pietrowski, burmistrz Miasta Lubatów Janusz Bodziacki oraz pani Maria Supryn.

Imprezę rozpoczęło odśpiewanie przez chór złożony z wolontariuszy piosenki „Tolerancja”. Po przemówieniu Pana Dyrektora Radosława Borzęckiego przed zgromadzonymi wystąpiły dzieci ze współpracującego z anielskim wolontariatem Przedszkola nr 4 w Lubartowie. Po ich niezwykle ujmującym przedstawieniu nadszedł czas na warsztaty plastyczne przygotowane dla maluchów przez licealistów.  W tym czasie zaprezentowana została działalność wolontariuszy z II LO w minionym roku. Wszyscy mogli zobaczyć zdjęcia z zeszłorocznych wyjazdów do Lwowa, podróży na Syberię, Paraolimpiady oraz wielu innych akcji. Pan Pietrowski podkreślił ogromny wkład lubartowskiego wolontariatu w budowanie ogólnopolskiej społeczności osób niosących pomoc innym. Jak zawsze wręczone zostały Anielskie Podziękowania. W tym roku otrzymali je: Przedszkole Miejskie nr 2, Przedszkole Miejskie nr 4, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz OAZA w Kamionce prowadzona przez ks. Arkadiusza Kota.

Praca wolontariuszy nie należy do najłatwiejszych. Często wiąże się ona z obciążeniem psychicznym, zmęczeniem, wyrzeczeniami. Anielska Gala Wolontariatu pokazuje, że wśród nas są osoby godzące się na takie poświęcenie, które nie potrafią przejść obojętnie obok człowieka znajdującego się w potrzebie. Wiedzą one, ze żadne prezenty ani gadżety nie zastąpią najważniejszego – naszej obecności. WYSTARCZY BYĆ – to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować!   (Ela  Pawelec, kl. II j)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.