W dziale | Fakty

„Anioły z II LO” wciąż pamiętają o Ukrainie

Opublikowany 21.12.2015

Drużyna św. Mikołaja” 10 grudnia wyruszyła do Lwowa, aby zawieźć 150 paczek przygotowanych przez wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie.

Wolontariusze z II LO już dwudziesty raz realizowali projekt „Serce bez granic” dla potrzebujących na Ukrainie. „Anioły” przygotowały paczki dla dzieci i kilkadziesiąt kilogramów żywności i chemii dla najstarszych Polaków we Lwowie. Grupa pod nazwą „Drużyna św. Mikołaja”, składająca się z dorosłych wolontariuszy z Lubartowa, Warszawy i Łodzi, wyruszyła do Lwowa, by przekazać przygotowane anielskie dary. W skład grupy wchodzili: Justyna Świderska-Niedobit, Robert Komorowski, Paulina Gładysz, Iwona Pietrzela, Krzysztof Nowak, Tomasz Tam, Przemysław Florek, Marcin Szkuat, Pola Szkuat, Agata Laszuk, Michał Żmurek, Klaudia Prażmo, Dorota Szczuchniak, Piotr Burzyński, Beata Brzozowska, Karol Korżyk, Piotr Szczepański.

Justyna Świderska-Niedobit, opiekunka „Aniołów z II LO”, opowiada: „Odwiedziliśmy przedszkole, świetlicę Caritas, Lwowski Dom Dziecka nr 1 i Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. Wszędzie prowadziliśmy zajęcia i przekazywaliśmy prezenty. Pamiętaliśmy o jednym, że sensem nie tylko jest dawanie, ale przede wszystkim działanie. Po prostu zwykłe bycie obok… spojrzenie, dotyk, uśmiech… Chyba pomogliśmy nie tylko na Ukrainie…”

Inny z uczestników tak podsumował tę wyprawę: „Szukałem i znalazłem…ten wyjazd stał się moimi Świętami Bożego Narodzenia, było dobro, była pomoc dla dzieci i dorosłych, było dużo ciepła, był Mikołaj i choinka, były prezenty, każdy dbał o drugiego, choć dwa dni wcześniej byliśmy obcymi sobie osobami…”

Paczki dla Ukrainy sponsorowali i przygotowali: Księgarnia Żak, Gaspol S.A w Lubartowie, OSK Osior, Zakład Obsługi Biur Tech, Szkoła Podstawowa nr 3, II LO, Zespół Szkół nr 2, Przedszkole Miejskie nr 5, Akademia Przedszkolaka, Danimar Kierzkówka, Autoryzowany Punkt Sprzedaży T-mobile M-Phone Michał Żmurek, Pracownia Reklamy Czarny Kot w Łucce, Sklep ABC w Lubartowie, IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej, AZS UMCS Pszczółka Lublin, Jolanta i Piotr Bobiarscy, Paulina Mazurek, Jerzy Florek, Joanna Mucha.

http://zik.ua/pl/news/2015/12/17/w_tym_roku_ponownie_do_lwowa_przybya_z_darami_druyna_w_mikoaja_655281

AO

1.1512 1.1613 1.1714 1.1815 1 1a 1b 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.