W dziale | Fakty

„Anioły” z II LO z wizytą w Jadwinowie

Opublikowany 13.03.2017

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie, 8 marca pamiętali o podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Jadwinowie.

8 marca to tradycyjnie obchodzony Dzień Kobiet. „Anioły z II LO” postanowiły w tym dniu świętować razem z paniami z Domu Opieki Społecznej. Przygotowania do spotkania rozpoczęły się kilka dni wcześniej – podczas warsztatów plastycznych uczniowie wykonali 140 bukietów bibułkowych kwiatów, a dzień przed uroczystością – ponad 100 słodkich muffinek.
W świątecznym dniu wolontariusze pod opieką Justyny Świderskiej-Niedobit oraz zespół muzyczny kierowany przez Pawła Pasikowskiego udali się do Jadwinowa. Część artystyczna, wręczanie kwiatów i słodyczy, życzenia, odwiedziny u pań, których stan zdrowia nie pozwolił uczestniczyć w spotkaniu – to elementy tej wyjątkowo wzruszającej uroczystości. Było mnóstwo radości, ciepłych słów i łez… „Anioły” zaproszone przez niezwykle życzliwą siostrę Michaelę, planują już kolejne wizyty w tym niezwykłym miejscu.

Materiał: II LO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.