W dziale | Fakty

Bezpłatne badania „NIE nowotworom u dzieci” w Lubartowie

Opublikowany 30.04.2015

Fundacja Ronalda McDonalda promuje profilaktykę w walce z nowotworami u dzieci.
Dzięki lubartowskiej firmie STELLA PACK S.A. badania „NIE nowotworom u dzieci” odbędą się także w Lubartowie.

Fundacja propaguje wczesną diagnostykę i profilaktykę oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi.
Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce od 2002 roku. Polska część należy do większej całości, pracującej w 62 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik – pomoc dzieciom.
Główne ogólnopolskie projekty Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce łączą się w platformę programową „NIE nowotworom u dzieci”. Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych: organizując badania USG na pokładzie ambulansu Fundacji; szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej; inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii; prowadząc letnie zbiórki krwi.
Już  w dniach 7 i 8 maja 2015 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy ze STELLA PACK S.A., partnerem programów Fundacji, zaprasza na badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat . Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Ambulans Fundacji
Jak ważne jest zdrowie dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze.
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale.
Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.
Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniach  4 i 5 maja, w godzinach 9.00 – 15.00 pod numer: tel. 667 417 196
Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ambulans będzie czekać na małych pacjentów przy ulicy Krańcowej 67, pod siedzibą Stella Pack S.A.

Badanie

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5780).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.