W dziale | Fakty

LUBARTOWSCY BIAŁO-CZERWONI NAJLEPSI W EUROPIE

Opublikowany 30.10.2015

Jakub Gadzała został najlepszym juniorem Europy. 52 medale Mistrzostw Europy w taekwon-do ITF zdobyli w Motherwell w Szkocji reprezentanci Polski. 28 wywalczyli seniorzy, a 24 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji. Wynik osiągnięty na szkockich matach należy uznać za wielki sukces polskiego taekwon-do ITF w Europie. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy, juniorki i juniorzy – zostali najlepszymi drużynami mistrzostw. Polska została wybrana najlepszym państwem w kategorii seniorów i juniorów. W zawodach rywalizowało 520 sportowców z 24 państw.

Polscy kibice mogą być dumni. Mazurek Dąbrowskiego był odgrywany w szkockim Motherwell łącznie 21 razy. Tyle razy polscy zawodnicy stawali na najwyższym stopniu podium w czasie XXX seniorów i XXI juniorów – Mistrzostw Europy taekwon-do ITF. Biało-czerwoni tym samym po raz dwudziesty trzeci zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej tych zawodów. Duży udział w tym sukcesie mieli zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. W Szkocji barw narodowych broniła czwórka podopiecznych trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski. Byli to: seniorzy – Monika Wiater, Marcin Wronowski oraz juniorzy – Zuzanna Gadzała, Jakub Gadzała. Tym razem na europejskim championacie zabrakło etatowych reprezentantek Ilony Działy i Lyndsey Conway.

Zawodnicy Lewartu wrócili do domu z przysłowiowym workiem medali. Na medalowy łup naszych przedstawicieli złożyło się 15 krążków – 5 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe. Indywidualnymi mistrzami Starego Kontynentu zostało rodzeństwo Zuzanna i Jakub Gadzałowie. Dzięki zdobyciu trzech medali indywidualnie (złoty, srebrny i brązowy), Jakub Gadzała został najlepszym juniorem mistrzostw. Kuba wywalczył w sumie 7 medali. Jego siostra Zuzanna – 4 krążki, Marcin Wronowski – 3, a Monika Wiater – 1.