W dziale | Fakty

Bieg Pokój i Dobro już w sobotę 20 czerwca

Opublikowany 19.06.2015

„Pokój i Dobro”, czyli łacińskie Pax et Bonum, to franciszkańskie pozdrowienie, ale również nazwa biegu organizowanego już po raz trzeci w Lubartowie. Za każdym razem impreza jest dedykowana konkretnej osobie – w tym roku jest to sześcioletni Szymek. Stąd też zarówno bieg, jak i połączony z nim Festyn Rodzinny Kapucynalia są organizowane z myślą o pomocy Szymonowi. Kwota, którą uda się zebrać – również dzięki Twojej hojności – pomoże w bardzo kosztownej rehabilitacji.

pd_2015_mapa

Bieganie jest coraz bardziej popularne. Dlatego organizatorzy liczą, że uda się pobić rekord frekwencji. W pierwszej edycji pobiegły 202 osoby, natomiast rok temu było już 283 uczestników. W tym roku, po raz pierwszy dodano nową kategorię – małżeństwa. Propagowanie wartości rodzinnych jest niezwykle istotne dla głównego organizatora, czyli Alwerni Franciszkańskiego Dzieła Promocji Młodzieży i Rodzin.

Warto pobiec i swoim wysiłkiem wspomóc potrzebującego chłopca. To już trzecia edycja charytatywnego biegu. Tym razem biegniemy dla małego Szymka. Sześcioletni teraz chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Ma porażenie wiotkie stóp oraz obniżone napięcie mięśniowe od pasa w dół. Jego intensywna rehabilitacja przynosi pozytywne efekty, ale jest niestety bardzo kosztowna.

I ty możesz pomóc. Przyłącz się do akcji! Przebiegnij DYCHĘ DLA SZYMKA i pomóż mu lepiej żyć! Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa i trasa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl.

Termin: sobota 20 czerwca 2015 r., godz. 16.00. Dystans biegu to 10 km. Nie musisz więc być profesjonalistą, żeby go pokonać. Trasa prowadzi ulicami Lubartowa oraz malowniczymi terenami za parkiem i łąkami. Jest to bieg charytatywny, więc główną ideą jest pomoc Szymkowi, ale przewidziane są też nagrody dla zwycięzców oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników.

Zadanie wspierane finansowo prze Urząd Miasta Lubartów i Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

Biegiem pomóżmy Szymkowi!

ALWERNIA

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7012).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.