W dziale | Fakty

Biegiem przez świat i przez Lubartów!

Opublikowany 19.08.2013

Przez nasze miasto przebiegnie trasa znanego już w całej Polsce biegu. Biegaczom można będzie kibicować w centrum przed Urzędem Miasta 21 sierpnia od godz. 18.00, gdzie przebiegną przez specjalnie ustawioną bramę. Jeśli chcecie przebiec z nimi kawałek drogi,   będą w Kocku 21 sierpnia o godz. 16:00-17:00, a do Lubartowa wbiegną około godz. 20:00-21:00. 

 bieg przez światBiegacze chcą przebiec Polskę dookoła w 32 dni. Mają charytatywny cel – zbierają pieniądze na leczenie chorych sióstr. „Biegiem przez Świat” – tak nazywa się akcja, której losy można śledzić m.in. na Facebooku.

 Karol Dzieciątko i Maciej Zachoszcz wyruszyli 1 sierpnia z Wrocławia. Trasa biegnie przez Lubin, Szczecin, Koszalin, Gdańsk, Białystok, Lublin, Rzeszów, Kraków. 31 sierpnia 2013 r. planowany jest powrót do Wrocławia. Obecnie biegnie tylko Karol, Maciej uległ kontuzji. Mieszkańcy Lubartowa szykują dla Karola wparcie. Chcą go wesprzeć znani w naszym mieście entuzjaści biegania, czyli założyciele strony internetowej www.lubartowbiega.pl (biegacze zasłynęli m.in. organizacją biegu na 470 urodziny miasta Lubartów).

 Trasa „Biegiem przez Świat” obejmuje aż 2 200 kilometrów! To najdłuższy dotąd bieg, jaki miał miejsce na terenie naszego kraju. Wszystko po to, aby pomóc dwóm chorym dziewczynkom. W zeszłych latach Biegiem przez świat przebiegło już Polskę wzdłuż i wszerz. Zawsze biegają dla kogoś. Tym razem pomogą siostrom Kasi Ordak i Oli Marcniak. „Dziewczyny zbierają na niezwykle drogie leczenie w Chinach – koszt dla 2 osób do 160 000zł. W ten sposób chcą pokonać dystrofię mięśniową” – piszą w swoim liście do mediów biegacze.

Suma jest ogromna, więc Karol i Maciej postanowili pobiec dookoła Polski. Na stronie www.biegiemprzezswiat.pl można wykupić symboliczny 1 km i w ten sposób pomóc siostrom, a także zareklamować swoją stronę, bloga lub firmę.

 Aleksandra Jędryszka

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (3929).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (2)

  1. Bubu Ruchacz:

    bede i jaaaaaa

  2. TomEK:

    …warto było każdy coraz to trudniejszy kilometr za sobą zostawić żeby wspominać teraz te dwadzieścia kilka kilometrów przebiegniętych z tym Wielkim DUCHEM CZŁOWIEKIEM …TO BYŁ ZASZCZYT DLA MNIE …I WRACAM DO SWOICH CODZIENNYCH DOŚWIADCZEŃ I ZASTANAWIAM SIĘ JAK BYĆ W TYCH CZASACH CHOĆ PO CZĘŚCI TAK BEZINTERESOWNYM I OFIARNYM CHOĆBY OD TZW.WIELKIEGO DZWONU…CZASEM MOŻE I MI SIĘ COŚ W TYM TEMACIE UDAJE.POZDRAWIAM TOMEK

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.