BIEGNĄ PRZEZ ŚWIAT i przez Lubartów! Lubartowiak włącza się w nagłośnienie biegu charytatywnego

Dwóch biegaczy chce przebiec Polskę dookoła w 32 dni. „Zrobią” 2 200 kilometrów! Będzie to najdłuższy dotąd bieg, jaki miał miejsce na terenie naszego kraju. Wszystko po to, aby pomóc chorym siostrom. W Lubartowie przywitamy ich 21 sierpnia.

O akcji „Biegiem przez świat” nasza redakcja dowiedziała się od lubartowskich entuzjastów biegania, czyli założycieli strony www.lubartowbiega.pl (na Facebooku „BIEG470”). Chcą oni wesprzeć akcję, biorąc udział w części biegu.

Prośbę o nagłośnienie inicjatywy „Biegiem przez świat” otrzymaliśmy też od samych uczestników akcji – Karola Dzieciątko i Macieja Zachoszcza. To oni codziennie będą pokonywać średnio 70 km.

„2200km do odlotu – to przebiegnięcie Polski dookoła w 32 dni” – piszą w swoim liście.

Biegacze startują 31 lipca z Wrocławia. Pobiegną przez Lubin, Szczecin, Koszalin, Gdańsk, Białystok, Lublin, Rzeszów, Kraków. 31 sierpnia 2013 r. wrócą do Wrocławia.

Liczą na wsparcie ze strony biegaczy, by nie musieli sami zmagać się z podjętym wysiłkiem.

W zeszłych latach Biegiem przez świat przebiegło już Polskę wzdłuż i wszerz. Zawsze biegają dla kogoś. Tym razem pomogą siostrom, Kasi Ordak i Oli Marcniak. „Dziewczyny zbierają na niezwykle drogie leczenie w Chniach – koszt dla 2 osób do 160 000zł. W ten sposób chcą pokonać dystrofię mięśniową” – piszą w swoim liście biegacze.

Suma jest ogromna, więc Karol i Maciej postanowili pobiec dookoła Polski. Na stronie można wykupić 1 km i w ten sposób pomóc siostrom, a także zareklamować swoją stronę, bloga lub firmę.

Więcej można dowiedzieć się na stronie www.biegiemprzezswiat.pl
Do Biegiem Przez Świat dołączyła firma Panek, która udostępniła samochód techniczny na całą trasę biegu. W sprzęt sportowy biegaczy zaopatrzy firma Reebok. Akcję postanowił patronatem honorowym objąć Prezydent Miasta Wrocław – Rafał Dutkiewicz.

A na koniec informacja najważniejsza dla lubartowian. 21 sierpnia o godz. 19.00 przybiegną do Lubartowa od strony Kocka. Natomiast następnego dnia o godz. 8.00 wyruszą w stronę Lublina.
Link do całego etapu 21 sierpnia http://goo.gl/maps/j6acK

22 sierpnia http://goo.gl/maps/xjyeU

 

Aleksandra Jędryszka

foto ze strony https://www.facebook.com/Biegiemprzezswiat

biegiem1