W dziale | Fakty

Bilans: 6 osób trafiło do szpitala

Opublikowany 08.08.2016

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 1 do 7 sierpnia na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 16 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 12 miejscowych zagrożeń.

W dniu 5 sierpnia o godz. 00:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mieczysławka, gm. Lubartów na drodze krajowej nr 19. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępów ratowniczych stwierdzono, że samochód osobowy ford focus c-max, uderzył w przydrożne drzewo i znajduje się poza jezdnią w pasie drogowym. Na miejscu zdarzenia była Policja i karetki pogotowia ratunkowego. Personel pogotowia ratunkowego udzielił pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W działaniach brały udział 2 zastęp z JRG Lubartów.
KPSP Lubartów_04

W dniu 6 sierpnia ok godz. 11:25 w miejscowości Kamionka, gm. Kamionka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: volvo S40 oraz toyoty avensis z przyczepką. W wyniku zdarzenia Volvo znajdowało się w rowie po stronie pasa ruchu w kierunku Kamionki, natomiast toyota stała na pasie ruchu w kierunku Michowa, przyczepka znajdowała się ok. 10 metrów dalej na jezdni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy kierowcy toyoty, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz instalacji gazowej w toyocie. Ze względu na ustawienie aut biorących udział w zdarzeniu ruch wstrzymano wyznaczając objazd. W zdarzeniu brało udział 5 osób, w tym jedno dziecko, 4 z nich po przebadaniu przez zespoły pogotowia ratunkowego zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział: 2 zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp z OSP Kamionka.
KPSP Lubartów_03 KPSP Lubartów KPSP Lubartów_02

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6230).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.