W dziale | Fakty

Burmistrz apeluje do spółdzielni w sprawie deklaracji za śmieci

Opublikowany 25.04.2014

Z apelem o złożenie zbiorczej deklaracji za wywóz odpadów zwrócił się burmistrz Janusz Bodziacki do Zarządu  Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.

 – Dotychczasowe interpretacje Ministerstwa Środowiska, Trybunału Konstytucyjnego, orzeczeń sądów i innych organów jednoznacznie wskazują, że zobowiązanym do składania deklaracji  w przypadku spółdzielni mieszkaniowych są ich zarządy  – czytamy w piśmie.złożonym przez burmistrza Janusza Bodziackiego do Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej. W piśmie burmistrz zwraca uwagę, że brak deklaracji opóźnia uiszczanie opłat przez Spółdzielców, co może doprowadzić do trudności w zapłacie jednorazowo dużych kwot, a Zarząd do zapłaty kolejnych odsetek. Podaje także, że Lubartów należy do pojedynczych przypadków w całej Polsce, gdyż prawie wszystkie zarządy spółdzielni z tego obowiązku w imieniu swoich członków się wywiązały.

Poniżej prezentujemy całość pisma do SM Lubartów

 

skan-page-001

 

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6754).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. Janusz:

    A co konkretnie na temat opłat znajduje się w wymienionej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie w sprawie opłat za śmieci przez mieszkańców spółdzielni? Skoro mieszkańcy spółdzielni poskładali deklaracje śmieciowe, to po co jakieś deklaracje zbiorcze? Otwórzcie kasę do wpłat na ten cel lub zbierajcie w kasie urzędu miasta jak opłaty za podatek i nie róbcie draki na tej sprawie. Chyba do czasu wyjaśnienia sprawy zbieranie opłat leży po stronie gminy. Nie chcę za takie konflikty interpersonalne ponosić dodatkowych kosztów!

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.