W dziale | Fakty

Cysterna kontra samochód osobowy

Opublikowany 21.11.2016

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 14.11. do dnia 20.11. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 12 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 17.11 o godz. 16:27 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 48 w miejscowości Kock. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego (cysterny) z samochodem osobowym. Pojazdami podróżowały dwie osoby. Kierujący samochodem osobowym marki Opel, po zbadaniu został zabrany do szpitala przez karetkę Pogotowia Ratunkowego. Działania straży pożarnej głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zbiornika z gazem w samochodzie osobowym. W działaniach brały udział 2 zastępy
z KP PSP w Lubartowie oraz zastęp OSP w Kocku. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było wymuszenie przejazdu przez kierującego Oplem.

W dniu 20.11. o koło godz. 23.34 w miejscowości Lubartów na ul. Lipowej powstał pożar drewnianej wiaty w której znajdował się trak do ciecia drzewa. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej cały budynek objęty był pożarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od obiektu oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu i obronie zagrożonych składowanych desek oraz dwóch przyczep kempingowych. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej, 2 z KP PSP w Lubartowie oraz po jednym z OSP w Wólce Rokickiej i OSP w Brzezinach. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej.

kock-ilubartowlubartow-i

kock

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7459).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.