W dziale | Fakty

Czytali dzieciom

Opublikowany 31.03.2015

W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie po raz piaty zorganizowano tydzień czytania dla najmłodszych. Akcja przebiegała pod hasłem „Całe miasto czyta dzieciom”.

W tegoroczny tydzień czytania dla dzieci zaangażowali się: Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, redaktor naczelna gazety „Lubartowiak” Aleksandra Jędryszka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji Grzegorz Paśnik, Specjalista Służby Leśnej Krzysztof Solecki oraz Wiceprezes Banku Spółdzielczego Mirosław Gajewski. W akcji zorganizowanej w dniach 23-27 marca wzięło udział ponad 200 dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie.

Lubartowska akcja związana jest również ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci – to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. – Naszą akcję czytania dzieciom organizujemy już po raz piąty i muszę przyznać, że ta edycja, jak każda zresztą, bardzo nam się udała – mówi z zadowoleniem Grażyna Tomasiak, kierownik Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. – Jest to dla nas sposób na zachęcenie dzieci do czytania, oglądania książek. Chcemy zwrócić ich uwagę na to, że książka to coś więcej niż telewizor czy komputer. Ona nie znika nagle z ekranu, tylko pozostaje ze swoją zawartością, z ilustracjami na zawsze i to jest piękne.

Piotr Opolski

DSC_8129 DSC_8137 DSC_8141 DSC_8144 DSC_8146 DSC_8147 DSC_8151

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.