W dziale | Fakty

Dachowanie w Trzcińcu

Opublikowany 11.04.2019

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 01.04. do dnia 07.04. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 66 zdarzeń, w tym 53 pożarów oraz 13 miejscowych zagrożeń.

4 kwietnia o godz. 1446 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Lubartów, ul Wierzbowa.Po przybyciu na miejsca zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu ulic Wierzbowej i Topolowej doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem osobowym VW Tiguan. Podjęte działania przez zastępy ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu rowerzyście (założenie kołnierza ortopedycznego, opatrunek osłonowy i stabilizacja nogi, udzielenie wsparcia psychicznego). Ruch drogowy w trakcie prowadzonych działań na ulicy Wierzbowej został całkowicie zablokowany. Po przybyciu ZRM przekazano poszkodowanego. Przybyły patrol Policji zorganizował objazd miejsca zdarzenia.

W zdarzeniu udział brał zastęp z JRG Lubartów oraz OSP Brzeziny.

5 kwietnia w godzinach popołudniowych samochód osobowy marki Citroen Saxo uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w miejscowości Anielówka gm. Michów. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala. Do czasu zakończenia działań ruch drogowy odbywał się wahadłowo. W zdarzeniu udział brał zastęp JRG Lubartów oraz OSP Michów.

7 kwietnia o godz. 7.29 w miejscowości Trzciniec, gm. Lubartów samochód osobowy marki Ford Focus zjechał z drogi, a następnie dachował. Kierującej pojazdem udzielona została kwalifikowana pomoc medyczna przez ratowników JRG Lubartów. Następnie poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Uszkodzony pojazd postawiono na koła, co umożliwiło odłączenie instalacji elektrycznej (akumulatorów). W zdarzeniu udział brały 2 zastępy JRG Lubartów.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6828).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.