W dziale | Fakty

Darmowe lekcje pływania na basenie przy SP 3

Opublikowany 05.03.2020

Trwają bezpłatne zajęcia z nauki pływania dla uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z terenu Miasta Lubartów w ramach projektu „Umiem pływać”. Obywają się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie, który jest koordynatorem projektu. Pierwszy etap rozpoczął się 25 lutego.

Przypominamy, że „Umiem pływać” to ministerialny program, w ramach którego udało się pozyskać dotację na zajęcia pływania. Urząd Miasta Lubartów na ten cel pozyskał 20 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach projektu są zajęcia z nauki pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie dla uczniów szkół podstawowych. Szkolenie będzie odbywało się do grudnia br. pod opieką instruktorów i ratowników. Dzieci są podzielone na grupy. Na zakończenie projektu zaplanowano zawody pływackie. Najważniejsza w nich będzie nie rywalizacja, lecz sprawdzenie umiejętności, jakie dzieci zdobyły w czasie zajęć. Zajęcia pierwszego etapu będą się odbywały przez 10 tygodni we wtorki, czwartki – w godz. 16.05 – 16.50 oraz soboty w godzinach 12.45 – 13.30 i 13.35 – 14.20. Jak informuje Aneta Symbor, dyrektor MOSiR – w pierwszym etapie weźmie udział grupa 90 dzieci. Drugi etap zajęć rozpocznie się pod koniec kwietnia.

Sylwia Cichoń

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.