W dziale | Fakty

Debata o bezpieczeństwie w powiecie

Opublikowany 23.11.2017

Debatę społeczną pt. „Stan bezpieczeństwa na terenie powiatu lubartowskiego” zorganizowała 22 listopada w ratuszu Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie. Celem spotkania było zdiagnozowanie realnych oczekiwań mieszkańców wobec instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz wypracowanie propozycji rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

 

Tematem przewodnim debaty był stan bezpieczeństwa na terenie powiatu lubartowskiego. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele gminy Lubartów, gminy Ostrów Lubelski, gminy Serniki, służby zdrowia, straży pożarnej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie oraz młodzież z II LO.

Chciałbym powitać w naszym samorządowym domu młodzież i państwa, którzy są zainteresowani dzisiejszym tematem oraz policjantów. Cieszę się, że w urzędzie miasta są podejmowane debaty społeczne dla mieszkańców i przynoszą one pozytywne skutki – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Głos zabrał też Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie Marek Wrona:

Debaty społeczne to jeden z programów, który wpisuje się w zarządzanie bezpieczeństwem realizowane przez komendę główną i jednostki policji w całej Polsce. To jest bezpośredni kontakt ze społeczeństwem. Informacje, co dzieje się niepokojącego i złego na naszym terenie mamy z wielu źródeł, jednym z nich są debaty.

Podczas spotkania informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, działań profilaktycznych, służby dzielnicowych i ich zadań priorytetowych, aplikacji „Moja Komenda” przedstawił naczelnik Wydziału Prewencji KPP Lubartów Jacek Mioduchowski.  Uczestnicy debaty mieli możliwość włączenia się do dyskusji, przedstawiając swoje lokalne problemy.

SN

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6907).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.