W dziale | Fakty

Dożynki powiatowe

Opublikowany 04.09.2008

Gmina Kock wygrała konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w kategorii wieńców tradycyjnych. W kategorii wieńców współczesnych  zwyciężyła gmina Serniki. Rozstrzygnięcie miało miejsce 31 sierpnia podczas  dożynek powiatowych w Ostrowie Lubelskim.


Tradycyjnie mszą świętą za rolników rozpoczęły się tegoroczne dożynki powiatowe. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował do Parku Miejskiego w Ostrowie Lubelskim. Tam odbyło się uroczyste przekazanie i dzielenie chleba, wręczono również dyplomy i nagrody dla wyróżnionych rolników. Jak co roku rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. [foto Katarzyna Posio]

Więcej w papierowym wydaniu gazety nr 20 [442]

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7114).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (3)

  1. Grzegorz:

    Pani Kasia musiała się mocno napracować, że nic nie pokazać i , broń Boże, nie uwiecznić kogoś z władz. To duża sztuka. Gminne dożynki w Niedźwiadzie o0bfotografowano z wójtem na czele. Widocznie w Powiecie mają jakieś nieprzyjemne dla panny Kasi facjaty. Coś mi się wydaje, że to w ramach wewnętrznej autocenzury.

  2. Marzanna:

    a gdzie były władze powiatu podczas występów zespołów gminnych??

  3. Grzegorz:

    Spożywały posiłek, podobnie jak ich goście. Należy rozumieć, że władze miejskie nie spożywają, tylko siedzą od początku do końca miejskich imprez, piszą wiersze i żyją powietrzem.

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.