Dwudniowy festiwal w Lubartowie. Zobacz co się będzie działo

Rock, folk, szanty, warsztaty gry na bębnach, chodzenia na szczudłach, żonglerki, tai-chi. Wszystko to z domieszką ekologii . Będzie wegetariański poczęstunek, stoiska ze zdrową żywnością i rękodziełem ludowym. Dwudniowy festiwal pod hasłem „Ekologia i współpraca” rozpocznie się 9 sierpnia w Lubartowie.

DSC_6033Główne tematy festiwalu to zdrowa żywność, samoorganizacja społeczności lokalnych, alternatywy dla globalizacji i konsumpcjonizmu oraz eko spółdzielczość –  informuje Marcin Chomiuk ze Stowarzyszenia „Zielona Swoboda”.

 Pierwszy dzień festiwalu (9 sierpnia)  upłynie głównie na projekcjach filmów związanych z tematyką wolnościową, ekologiczną i alterglobalistyczną. Projekcje będą odbywać się w Kinie Lewart w godzinach 13.00 – 21.00.

W sobotę 10 sierpnia lubartowski amfiteatr zapełni się kapelami spod znaku folk, punk, szanty, metalu i hard core`u. Na scenie wystąpią: Karoshi (hc/metal/punk), Death to Stagnation (metal/punk), Drewutnia (folk), Syndrom Beczki (szanty) i PKS – Przystanek (punk rock).

Drugi dzień festiwalu odbędzie się w godzinach 15.00 – 21.00. Oprócz koncertów będą warsztaty gry na bębnach, chodzenia na szczudłach, żonglerki, tai-chi, permakultury i ekologicznego rolnictwa. W programie są także: wegetariański poczęstunek, stoiska ze zdrową żywnością i rękodziełem ludowym.

Imprezę organizuje Stowarzyszenie „Zielona Swoboda” we współpracy z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury.

Festiwal jest dofinansowywany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej z krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.