W dziale | Fakty

Dzień Otwartych Drzwi w Kozłówce

Opublikowany 04.11.2015

Z okazji 71. rocznicy powstania Muzeum zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi. 8 listopada od godz.10.00 do 15.00 wstęp do Pałacu, Kaplicy i Galerii Socrealizmu będzie bezpłatny. Na ekspozycjach można przebywać do woli. Z tej okazji oraz przypadającego w listopadzie Święta Niepodległości przewidzieliśmy dodatkową atrakcję. W Sieni Pałacowej będzie prezentowana ekspozycja poświęcona legionom Marszałka Piłsudskiego. Oryginalne zdjęcia, dokumenty i inne pamiątki udostępnił Muzeum kolekcjoner Andrzej Madejski. 8 listopada zaprosimy go do pałacowych wnętrz, aby opowiadał o swoich zbiorach.

Listopad w naszym Muzeum
Listopad to ostatni miesiąc sezonu turystycznego 2015 roku w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Od 3 do 29 listopada kasy Muzeum są czynne od 10.00 do 15.00. Turyści mogą zwiedzać Pałac, Kaplicę oraz Galerię Socrealizmu. Do zapadnięcia zmroku można przebywać w pałacowym ogrodzie. W niedzielę, 8 listopada, zapraszamy na „Dzień Otwartych Drzwi”, czyli bezpłatne zwiedzanie naszych ekspozycji. W dniu 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości) nasze Muzeum będzie nieczynne.

„Shaandaar” już w kinach!
22 października odbyła się oficjalna premiera komedii romantycznej „Shaandaar”. Część zdjęć tej bollywoodzkiej produkcji powstawała we wnętrzach pałacu Zamoyskich w Kozłówce. W dniu premiery film „zarobił” około 2 milionów dolarów. Sukces zagwarantował mu udział popularnych gwiazd: Alii Bhatt oraz Shahida Kapoora. Film promują trailer i teledysk, do których linki zamieszczamy poniżej. A wprawne oko wypatrzy w kadrach wnętrza kozłowieckiego pałacu.

Nowa wystawa
„Legiony to…” tak zatytułowana jest wystawa, którą w listopadzie prezentujemy w sieni pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Ekspozycji nie byłoby, gdyby nie pasja i osobiste zaangażowanie kolekcjonera Andrzeja Madejskiego. Udostępnił on część swoich zbiorów związanych z działalnością marszałka Józefa Piłsudskiego. Są to m.in. portrety, plakiety i medale z wizerunkiem Naczelnego Wodza, pamiątkowe odznaki pułkowe, odznaczenia i medale, śpiewniki patriotyczne, okolicznościowe pocztówki, a nawet karykatury. 8 listopada, w czasie „Dnia Otwartych Drzwi” w naszym Muzeum, Andrzej Madejski będzie osobiście oprowadzać wszystkich zainteresowanych po legionowej ekspozycji.wystawa_legionowa_2015_plakatA3

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6427).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.