W dziale | Fakty

Dzień Papieski w II LO

Opublikowany 04.11.2014

„Świętymi bądźcie!” – pod takim hasłem już po raz kolejny w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Papieskiego.dzien papieski1

Spektakl przygotowała młodzież liceum pod kierunkiem katechetów: Pani Teresy Kwiecień oraz księdza Mariusza Karczmarczyka. Scenografią widowiska zajął się Pan Cezary Misiurski, a niezwykłą oprawę muzyczną przygotował Pan Paweł Pasikowski wraz z zespołem złożonym z uczniów II LO.

Celem uroczystości, która na trwale wpisała się już w kalendarz imprez II Liceum jest przybliżenie i przypomnienie sylwetki Jana Pawła II. Jakim człowiekiem był Ojciec Święty Jan Paweł II? Jak wyglądało jego życie? Jakie wartości promował i jaką naukę pozostawił po sobie? Na te i wiele innych pytań w trakcie godzinnego przedstawienia młodzież II LO starała się odpowiedzieć.

Nie mogło więc zabraknąć przypomnienia najważniejszych faktów z życia Karola Wojtyły. Obok niezwykle wzruszającego momentu ogłoszenia wyboru papieża przypomniano także chwile z jego dzieciństwa i młodości. Nie mogło zabraknąć kremówek, wspomnień o miłości Ojca Świętego do gór, Wadowic i ukochanej przez niego „Barki”. Ze sceny płynęły fragmenty jego kazań oraz poezji.

Obchody Dnia Papieskiego zbiegły się ze Świętem Edukacji Narodowej. Dlatego na zakończenie uroczystości młodzież złożyła na ręce dyrekcji szkoły kwiaty oraz serdeczne życzenia dla swoich wychowawców i nauczycieli.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.