W dziale | Fakty

Dziennik budowy

Opublikowany 05.08.2011

Remont sieci ciepłowniczej przy rondzie Cicha – Krzywe Koło – Łąkowa dobiegł końca. Odtworzona zostały chodniki z kostki brukowej.

W centrum miasta, przy placu po targu, robotnicy ułożyli już granitową alejkę. A na ul. Jana Pawła II, przy straży pożarnej – po przerwach spowodowanych opadami deszczu – trwa budowa kanalizacji deszczowej. Będzie ona odprowadzać wody opadowe, które wpłyną potem do wybudowanego już przy ul. Kościuszki „separatora” – mini oczyszczalni ścieków. Stamtąd popłyną do rowu melioracyjnego, a następnie do Wieprza.

Urząd Miasta czeka na decyzję w sprawie dofinansowania przebudowy ciągu ulic Lubelska – Rynek I – Słowackiego. A ma szansę dostać ponad milion złotych z tzw. schetynówki.

– Wysłaliśmy aneks do MSWiA – mówi Małgorzata Tatara, rzecznik Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Jeśli otrzymamy zgodę ministra, będziemy mogli podpisać z Miastem Lubartów umowę o dofinansowanie na 1,036 mln zł.

Zakładany budżet inwestycji, to 2,3 mln zł. Partnerem w tej inwestycji ma być Starostwo Powiatowe. Już rok temu radni powiatowi podjęli uchwałę o zabezpieczeniu 300 tys. zł na ten cel.

Natomiast lubartowskie starostwo dostanie ponad 1,7 mln zł na odnowę dziedzińca przed Pałacem Sanguszków. Przypomnijmy, że projekt starostwa nie znalazł się na liście podstawowej projektów, na które przyznano środki w ramach Rewitalizacji Zdegradowanych Obszarów Miejskich. Trafił jednak na listę rezerwową. Znalazł się wśród trzech projektów, na które Urząd Marszałkowski przeznaczył mniejsze kwoty od tych wnioskowanych. Przyznane 1,7 mln zł pokryje ok. połowę planowanych kosztów inwestycji. (J.A.)


Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.