W dziale | Fakty

Egzamin gimnazjalny 2017

Opublikowany 20.04.2017

Od wczoraj 19 kwietnia uczniowie gimnazjum w całej Polsce przystąpili do egzaminu gimnazjalnego 2017. Egzamin w klasie trzeciej obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczania na trzech etapach edukacyjnych.

Egzamin składa się z trzech części. Pierwszego dnia odbywa się część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie (trwa 60 min) i języka polskiego (trwa 90 min). 20 kwietnia jest egzamin matematyczno – przyrodniczy z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii (60 min) oraz matematyki (90 min). 21 kwietnia uczniowie mają do napisania część językową (język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym – po 60 min). Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w bieżącym roku do egzaminu gimnazjalnego zostało zgłoszonych ponad 349 tysięcy uczniów z prawie 7 tysięcy szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 2040 000 arkuszy.

W Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Lubartowie 20 kwietnia od godz. 9.00 egzamin z części matematyczno – przyrodniczej pisało 146 uczniów (na zdjęciach w salach gimnastycznych). Jak mówi dyrektor Jerzy Zbiciak – w placówce są laureaci olimpiad zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu. Wczoraj po egzaminie z języka polskiego młodzież była zadowolona, nieco trudniejsze były pytania z historii i wos. Wyniki będą w czerwcu, tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.

SN

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (4597).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.