W dziale | Fakty

Ekologiczny apel w liceum na Chopina z okazji Światowego Dnia Wody

Opublikowany 28.03.2019

Jak co roku, młodzież naszej szkoły zdecydowała się zorganizować różne atrakcje związane z obchodami Światowego Dnia Wody. Jest to dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Pierwsze obchody odbyły się w 1993 roku. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Młodzież z klasy II c pod opieką nauczycielki geografii, Pani Moniki Jarosz zorganizowała apel „Światowy Dzień Wody”. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz drugich o rozszerzeniu geograficznym. Główna prezentacja obejmowała ważne i ciekawe informacje o wodzie oraz fragmenty filmików o edukacyjnej treści. Ekologiczny charakter imprezy podkreśliły wspaniałe występy muzyczne uczniów. W drugiej części spotkania uczennice przeprowadziły konkursy. Przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w quizie na temat wody. Był również konkurs plastyczno – ekologiczny z nagrodami. Wszyscy biorący udział w konkursach zostali nagrodzeni brawami i drobnymi podarunkami sponsorowanymi przez lokalną firmę Stella Pack oraz Nadleśnictwo Lubartów. Podsumowaniem akcji było zaprezentowanie wyników ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży na temat świadomości ekologicznej.

Obchody tego święta stały się tradycją w naszej szkole. Takimi działaniami staramy się pokazać, jak ważną rolę odgrywa woda, że nie powinniśmy jej zanieczyszczać i z rozsądkiem nią gospodarować a nie marnować. Pamiętajmy że woda to życie.

ZS 2

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6412).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.