W dziale | Fakty

„EUROSTOP” z II LO na Zjeździe Klubów Europejskich

Opublikowany 24.04.2015

16 kwietnia członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROSTOP” z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie wzięli udział w jubileuszowym XV Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich, który miał miejsce w Centrum Konferencyjnym nowo wybudowanego obiektu Lublin Arena.

W wyniku współpracy II LO z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Lublinie „EUROSTOP” został zaproszony na Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich.

Patronat nad Zjazdem objął Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty.

Tegoroczne spotkanie dotyczyło „Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju”, poruszano problemy współczesnego świata oraz omawiano sposoby ich rozwiązywania. Głównym celem Zjazdu była dyskusja na temat istoty pomocy rozwojowej i działań ukierunkowanych na jej realizację. Na spotkanie zostały zaproszone organizacje, które realizują ciekawe projekty „pomocowe” w Afryce, Azji, a także w Europie Wschodniej. Swoją działalność zaprezentowały: Stowarzyszenie Działalności Globalnej, Fundacja Partners Polska, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Centrum Wolontariatu.

Jedną z atrakcji Zjazdu było zwiedzanie nowo wybudowanego stadionu piłkarskiego, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Udział „EUROSTOPU” w Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich stanowił punkt przygotowujący do Dnia Europejskiego, który organizowany jest każdego roku w II LO. Tegoroczne spotkanie europejskie w lubartowskim liceum będzie miało miejsce 30 kwietnia i zostanie połączone z symulacją wyborów prezydenckich.

AO

Klub Europejski

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5780).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.