W dziale | Fakty

Finał Ligi Młodych Mistrzów

Opublikowany 27.12.2017

Po raz drugi Lubartowski Ośrodek Kultury oraz Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy zorganizował całoroczny cykl rozgrywek szachowych, skierowanych dla młodych szachistów. Rywalizować można było w 8 turniejach w kategoriach wiekowych: do lat 7, do lat 9 , do lat 11 i do lat 13. Finał rozgrywek miał miejsce 22 grudnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury

W generalnej klasyfikacji zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali wielkie medale szachowe. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali medale za udział w rozgrywkach. Ich fundatorem był Sklep Medyczny i Apteka przy Rondzie, koło lubartowskiego szpitala. Poniżej wyniki najlepszych trójek:

Do lat 7: 1. Kacper Czuchryta – 20 pkt. (SP 3); 2. Agnieszka Pietruszka – 10,5 pkt. (SP 4); 3. Hanna Mitruk– 7 pkt. (SP 3)

Do lat 9: 1. Artur Gryzio – 33 pkt.; 2. Wiktor Opolski – 31 pkt.; 3. Eryk Trąbka – 23 pkt. ( Po dogrywce z Aleksandrą Szczerbą) – (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3)

Do lat 11: 1. Eryk Bronisz – 39,5 pkt. (SP 3); 2. Paweł Woźniak – 29 pkt. (SP 1); 3. Mikołaj Mularczuk – 20 pkt. (ZS Niemce)

Do lat 13: 1. Martyna Meksuła– 23,5 pkt. (SP 3); 2. Lena Mitruk – 16,5 pkt. (SP 3); 3. Budzyński Jakub – 14 pkt. (SP 1)

Ponadto wszyscy sklasyfikowani zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez Placówkę Partnerską „NEST Bank” w Lubartowie oraz kalendarze ufundowane przez Miasto Lubartów. Nagrody, dyplomy i medale wręczała Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Gryglicka Szczepaniak, Prezes LUKS Lubartów Łukasz Domański i Członek Zarządu LUKS Lubartów Tomasz Drozd

Głównym celem ligi jest poszukiwanie młodych talentów i następców mistrzów oraz zachęcenie dzieci do częstszego grania w najtrudniejszą grę świata i odciągniecie ich od zgubnego grania w gry komputerowe. Jednym z celów jest również zaznajomienie najmłodszych z przepisami gry turniejowej, wyrobienie szachowych nawyków. Szachy, to królewska gra, która uczy koncentracji i logicznego myślenia, pobudza i rozwija strategiczne działania, buduje wiele wartościowych cech charakteru. Cechy, które wyrabia gra w szachy pozwalają łatwiej radzić sobie z różnymi problemami, tak w szkole jak i w życiu. Kolejna trzecia edycja imprezy startuje już 9 lutego 2018 r, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (4946).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.