GALA SPORTOWCÓW 2017 – podsumowanie

Podczas Gali Sportowców w Hotelu Wincentów w piątek 28 kwietnia poznaliśmy zwycięzców Plebiscytu „Lubartowiaka” na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa 2016 roku. W XXI Plebiscycie udział wzięło 42 zawodników – trzynastu Seniorów (powyżej 18 lat) i dwudziestu dziewięciu Juniorów (poniżej 18 lat). Na sportowców zgłoszonych do plebiscytu Czytelnicy „Lubartowiaka” mogli głosować za pośrednictwem SMS. Głosowanie rozpoczęliśmy 16 lutego a zakończyliśmy 14 kwietnia. Oto nasza zwycięska, Złota Dziesiątka.

Kategoria Seniorzy

I miejsce Marcin Wronowski

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 30 lat, trener Jarosław Suska.

Długoletni reprezentant Polski. Podczas Mistrzostw Europy seniorów zdobył dwa złote medale. W trakcie Mistrzostw Polski seniorów wywalczył trzy krążki – złoty i dwa srebrne. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Polski Seniorów. W głosowaniu SMS otrzymał 129 punktów. Gratulujemy!

II Miejsce Andrzej Rogoza

LUKS Lubartów, 59 lat, czołowy zawodnik sekcji szachowej.

Zdobył II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Amatorów w szachach Grand Prix 2016 – Lublin. Zwyciężył w VII Szachowym Memoriale Eugeniusza Paśnikowskiego – Radzyń Podlaski, w II Otwartym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Zajął II miejsce w Turnieju Szachowym Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych – w Krynce. Na VIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Jana Zukertorta wypełnił normę na pierwszą kategorię szachową. W głosowaniu SMS otrzymał 86 punktów. Gratulujemy!

III Miejsce Adrian Parzyszek

MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 22 lata, trener Robert Makarewicz.

Wychowanek klubu i kolejny dobrze zapowiadający się lubartowski bramkarz. Podstawowy zawodnik drużyny występującej w III i IV lidze. W ubiegłym roku wystąpił w 29 spotkaniach. W głosowaniu SMS otrzymał 74 punkty. Gratulujemy!

IV Miejsce Wioletta Dessauer

lubartowbiega.pl, biegi długodystansowe, 41 lat.

Wygrywała wszystkie lokalne biegi. Zdobyła I miejsce w Wielkim Dziadowskim Kazimiernikejszynie. Zdobyła II miejsce w morderczym biegu Łemkowyna Ultra – Trail na dystansie 150 km – Krynica – Komańcza. Zdobyła II miejsce na „3x Śnieżka = 1 x Mont Blanc” – dystans 57 km, w Karpaczu. Wywalczyła II miejsce w „Biegu Szlak Trafi” Ultra – dystans 57 km. W głosowaniu SMS otrzymała 15 punktów.

V Miejsce Karol Bujak

MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 25 lat, trener Robert Makarewicz.

Podstawowy zawodnik zespołu seniorów, występującego w ubiegłym roku w III i IV lidze. Wystąpił w 28 spotkaniach (12 wiosną i 16 jesienią) i zdobył siedem bramek. Jesienią – lider zespołu. W głosowaniu SMS otrzymał 10 punktów. Gratulujemy!

Kategoria Juniorzy

I Miejsce – Julia Wójcik

MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 13 lat, trener Jakub Sagan.

Brązowa medalistka w indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Związku Tenisa Stołowego. Srebrna medalistka w grze podwójnej Mistrzostw Województwa LZTS. Zdobyła srebrny medal w drużynowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Związku Tenisa Stołowego. W głosowaniu SMS otrzymała 250 głosów. Gratulujemy!

II Miejsce – Wiktor Opolski

LUKS Lubartów – szachy, 8 lat, instruktor Piotr Opolski

Został Złotym Medalistą Mistrzostwa Województwa w szachach klasycznych do lat 9 (w Łukowie), brązowym medalistą na Mistrzostwach Województwa w Szachach Szybkich do lat 8 (w Lublinie). Jest brązowym medalistą w szachach błyskawicznych do lat 8, już samo uczestnictwo w Mistrzostwach Polski w Poroninie było dla tego zawodnika ogromnym wyróżnieniem. W głosowaniu SMS otrzymał 247 głosów.

III Miejsce Michał Drozd

LUKS Lubartów – szachy, 7 lat, instruktor Piotr Opolski

Czołowy zawodnik LUKS Lubartów. Srebrny medalista Mistrzostw Województwa w szachach klasycznych do lat 7 (Łuków). W głosowaniu SMS otrzymał 160 punktów.

IV Miejsce Oliwia Zielińska

MKL Nefryt Lubartów – lekka atletyka, 14 lat, trener Wiesław Nowak.

W 2016 roku Oliwia w kategorii dzieci starsze (13) lat wygrała w wielu zawodach, biegach masowych, m. in. w całym cyklu biegów Grand Prix Polski Środkowowschodniej, w tym np. w Leszkowicach, w Biegu Lewarta, Biegach Ekologicznych w Urszulinie, ale też w Biegu Solidarności w Lublinie. Na stadionie uzyskała drugi wynik w województwie lubelskim na dystansie 1000 metrów. W głosowaniu SMS otrzymała 147 punktów.

V Miejsce Amelia Małyska

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 13 lat, trener Jarosław Suska.

Utalentowana zawodniczka, która w ubiegłym roku odnotowała kilka znaczących sukcesów. Najważniejszy to srebrny medal podczas Pucharu Europy w kategorii kadetów. Medalistka międzywojewódzkich mistrzostw młodzików. W głosowaniu SMS otrzymała 145 punktów.

Tradycyjnie już, Nagrodę Specjalną ufundował Hotel Wincentów. W tym roku wyróżniającym się talentem, zauważonym przed Gospodarza Gali, została 12-letnia zawodniczka Agata Lipska z MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy. Brązowa medalistka w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Związku Tenisa Stołowego, złota medalistka w drużynowch mistrzostwach województwa, zdobyła 7 miejsce w Ogólnopolskim Finale Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Sportowych sukcesów gratulował wszystkim Uczestnikom Plebiscytu Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki.

Wspaniałych Gości na naszej Gali powitały pary taneczne – Kacper Majcher i Wikoria Dejko oraz – Adam Bartoń i Alicja Hermaniuk z Klubu Tańca Towarzyskiego Chochlik działającego w Lubartowskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Ewy Wojciechewicz. Swoimi występami Galę uświetnili także uczniowie i nauczyciele ze Społecznej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Lubartowie: p. Ida Bednarczyk – Siwek, p. Tomasz Jeleniewski oraz Joanna Gryczan, Kornelia Soszka, Antonina Kusyk i Aleksandra Sidor. Z recitalem wystąpiła Martyna Massalska. Nad nagłośnieniem czuwał Łukasz Studziński. Dziękujemy serdecznie za piękną oprawę muzyczną naszego spotkania!

A swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka, Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, Kapelan Drużyny MKS Lewart „Lubartów” ks. Paweł Ciosmak, Prezes Społem Lubartów Grzegorz Poznański, Prezes Banku Spółdzielczego w Lubartowie Pan Władysław Mikucewicz, Prezes Drukarni PEGWAN Piotr Grzegorczyk, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Tomasz Marzęda, Główny Księgowy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Wiesław Kochalski, Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubartowie Szymon Gasiuk, Wiceprezes Firmy SOLBET Lubartów Paweł Wójtowicz, Wiceprezes Fundacji Instytut Naukowy im. Profesora Józefa Litwina Piotr Skubiszewski, Przedstawiciel Auto-Service Jublewscy i salonu ROMET Kamil Jublewski, Właściciel Salonu kwiatowego Camille – Kamila Trąbka. W tym pięknym miejscu mogliśmy się spotkać dzięki Gospodarzom, Współwłaścicielom Hotelu Wincentów. Swoją obecnością na Gali zaszczycili nas – Jacek Kosacki i Nastazja Zielińska, Państwo Izabela i Grzegorz Robak oraz Beata Pasek. Gościliśmy także trenerów i prezesów klubów sportowych. Na Galę przybyli: Dariusz Karwat Prezes MKS Lewart Lubartów, Dariusz Borzęcki Prezes MKS Lewart AGS, Iwona Tarkowska Prezes SKALAR Lubartów, Wiesław Nowak Prezes NEFRYT Lubartów, Łukasz Domański Prezes LUKS Lubartów oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Sysa. Dziękujemy wszystkim wspaniałym Gościom za przybycie, a zwłaszcza uczestnikom Plebiscytu – Sportowcom i ich Trenerom, bo to oni byli tego wieczora najważniejsi.

Nagroda dla Czytelnika

Podczas Gali ogłosiliśmy także zwycięzcę Konkursu „Nagroda dla Czytelnika”, w którym pralkę firmy AMICA ufundowała firma SPOŁEM Lubartów. W konkursie należało wysłać SMS na numer redakcyjny i dokończyć zdanie rozpoczynające się od słów „Sportowcom kibicuję, bo…”.

„Sportowcom kibicuję, bo pralki potrzebuję – to jedno z nadesłanych haseł”, a Komisja Konkursowa wybrała wypowiedź następującą: „Nie ma co siedzieć na instagramie, czy papierosy popalać w bramie, trzeba się sprężyć, ruszyć do przodu, by dumą być Naszego Narodu”. Autorką tych słów i zwyciężczynią w naszym Konkursie jest p. Małgorzata Tatarczak z Lubartowa, która odbierze nagrodę w sobotę 13 maja, w sklepie Gama, w DH Merkury. Fundator nagrody p. Grzegorz Poznański Prezes Społem Lubartów serdecznie zaprasza tego dnia do sklepu Gama, ponieważ podczas wręczenia nagrody będą ciekawe degustacje i promocje, dla wszystkich zagra nasza wspaniała Kapela Ludowa „Lubartowiacy”.