W dziale | Fakty

Gala z udziałem honorowych dawców krwi

Opublikowany 30.11.2015

Uroczystą Galę z Honorowymi Dawcami Krwi zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Lubartowie.

W dniu 27 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury podsumowano projekt  „Twoja Krew Ratuje Życie”. Program objął działania edukacyjne w placówkach oświatowych (przeprowadzone zostały prelekcje na temat Honorowego Krwiodawstwa w RCEZ , II LO i ZS NR 2 w Lubartowie).

Gości przywitał prezes lubartowskiego Oddziału PCK Krzysztof Wiącek. Część artystyczną zaprezentowała młodzież z LOK pod skrzydłami instruktora Zbigniewa Skrzypka.

Wśród dostojnych gości znaleźli się ks. senior kan. Józef Huzar, Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, dyrektor LOK Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, panie z Centrum Krwiodawstwa w Lubartowie, nauczyciele szkół: Anna Pytka, Edyta Lewtak, Jacek Bednarski i Jerzy Boncławek oraz uczniowie , którzy startowali w konkursie Młoda Krew Ratuje Życie. Sponsorem spotkania był Urząd Miasta Lubartów.

Wyniki konkursu:

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej – 85 litrów, 95 mililitrów krwi;

Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie – 58 litrów 95 mililitrów krwi;

Poza konkursem krew oddawali uczniowie:

II LO w Lubartowie – 34 litry 20 mililitrów krwi;

Młodzież odebrała puchary za I i II miejsce oraz dyplomy. W turnieju wzięło udział 398 uczniów, razem oddali oni 179.1 litrów 305 mililitrów krwi. Napawa to więc nadzieją na dalszą popularyzację idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży z naszego powiatu.

Następnym punktem były odznaczenia dla Honorowych Dawców Krwi za 6, 12 i 18 litrów mężczyzn oraz dla 5, 10,15 dla kobiet. Prezes Krzysztof Wiącek wygłosił referat na temat krwi, po nim głos zabrały wolontariuszki z Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie, które mówiły o tym, dlaczego warto zostać wolontariuszem i honorowym krwiodawcą.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili na poczęstunek do „Galerii w Rynku” na parterze Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

– Podziękowanie składamy na ręce pani dyrektor LOK Małgorzaty Gryglickiej – Szczepaniak za całokształt – jest wspaniała – mówi organizator Agnieszka Grzesiuk. – Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom a w szczególności krwiodawcom, ponieważ to było ich święto.

Oddział PCK Lubartów, współpraca (J.A.), fot. PeO

pck_30 pck_1 pck_2 pck_3 pck_4 pck_5 pck_6 pck_7 pck_8 pck_9 pck_10 pck_11 pck_12 pck_13 pck_14 pck_15 pck_16 pck_17 pck_18 pck_19 pck_20 pck_21 pck_22 pck_23 pck_24 pck_26 pck_27 pck_28 pck_29

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.