W dziale | Fakty

Gdzie najtaniej ubezpieczyć mieszkanie?

Opublikowany 18.01.2018

Artykuł sponsorowany:

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo praktyczna i pomocna polisa, która w razie zdarzenia może się okazać najlepszym wsparciem dla poszkodowanych. Dzięki niej można nie tylko zabezpieczyć swoje mieszkanie, jako budynek, ściany czy mury, ale również ochroną można objąć znajdujące się wewnątrz ruchomości domowe.

Jak znaleźć najtańszą polisę?

Odpowiedź na to pytanie jest względnie prosta. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by porównywać ze sobą polisy o takim samym lub bardzo zbliżonym zakresie ochrony i sumach ubezpieczenia, w przeciwnym razie porównywanie nie ma najmniejszego sensu.

Miejscem gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie jest i kalkulator ubezpieczeń. Do wyboru mamy 4 warianty ochrony – im więcej dodatków, tym droższa będzie polisa. Nasza uwaga powinna się skupiać również na sumie ubezpieczenia. Do kalkulatora wystarczy wprowadzić swoje dane, dane mieszkania oraz parametry polisy:

  • wartość mieszkania,
  • rok budowy,
  • powierzchnię użytkową,
  • zabezpieczenia własne przed kradzieżą,
  • historię szkodową.

Kalkulator generuje do 5 ofert w każdym wariancie ochrony (np. ochrona tylko murów lub także elementów stałych i ruchomości), więc pojedyncza kalkulacja to nawet 20 wyników ubezpieczeń nieruchomości.

Warianty są podzielone ze względu na zakres ochrony, więc w rozmiarze S znajdziemy najtańsze ubezpieczenia domu i mieszkania kupowane zazwyczaj do kredytu, a w wariancie XL zakres najszerszy zawierający wysokie sumy ubezpieczenia.

Wybór odpowiednich ryzyk

Pierwszym krokiem powinien być wybór najlepszego ubezpieczenia, które zabezpieczy całe mieszkanie, a uwzględnione w nim ryzyka będą rzeczywiście stanowiły zagrożenie dla zabezpieczanego mieszkania. Nie ma bowiem sensu kupowanie ubezpieczenia od powodzi, gdy się mieszka w dużym oddaleniu od rzeki. Ubezpieczenie zaś od pożaru czy zalania, to absolutna konieczność, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie jest bardzo prawdopodobne.

Warto również się zastanowić, które z ruchomości domowych mają zostać objęte ochroną. Ubezpieczenie mieszkania dopuszcza bowiem możliwość ubezpieczenia jedynie wybranej części ruchomości. Oczywiście, można też ubezpieczyć wszystko, co ma wartość materialną.

Wybór odpowiedniej polisy powinien być więc pokierowany dwoma pytaniami? Czy ta polisa pozwala zabezpieczyć to, co klient chce objąć ochroną? I czy ta polisa chroni od tych nieszczęśliwych zdarzeń, których ubezpieczający rzeczywiście się obawia? Jeżeli na obydwa pytania uda się uzyskać odpowiedź „tak”, można zacząć szukać polisy, która jest najtańsza. Jeżeli bowiem dwa produkty zaspokajają pełnię potrzeb klienta, to warto poszukać takiego rozwiązania, które jest po prostu bardziej ekonomiczne.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6213).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.