W dziale | Fakty

Gimnazjum nr 2 w konkursie „Spółdzielnia Dobrych Serc”

Opublikowany 07.06.2016

Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie zostało laureatem regionalnego etapu konkursu „Spółdzielnia Dobrych Serc”, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu TalentowiSKO.

TalentowiSKO to program pod patronatem Banków Spółdzielczych, rozwijający działanie Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem jest wspieranie talentów wśród dzieci i młodzieży. Program uczy również pozytywnego myślenia o pieniądzu. Objęci są nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Udział w konkursie wiązał się z wybraniem celu, zgodnego z potrzebami lokalnej społeczności, na który zbieraliśmy pieniądze. Nasz pomysł to zbiórka środków na modernizację szatni-zaplecza boisk wielofunkcyjnych znajdujących się na terenie naszej szkoły, m.in. zakup ławek, wieszaków, materiałów budowlanych. Aby zrealizować postawiony sobie cel, w okresie od października 2015r do kwietnia 2016r, zorganizowaliśmy wiele działań i przedsięwzięć. Organizowaliśmy kiermasze świąteczne, kiermasze ciast, turnieje piłkarskie zakładów pracy, loterie, walentynki, zbieraliśmy surowce wtórne. Podjęte działania promowaliśmy na BlogowiSKO, blogu który powstał na potrzeby tego programu.

Zwycięstwo naszej szkoły w etapie regionalnym, daje nam możliwość walki o nagrody w etapie krajowym, którego rozstrzygnięcie odbędzie się 7 czerwca br.

Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Lubartowie za patronat i wsparcie merytoryczne.

logo2Małgorzata Wysoczyńska

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7340).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.