Grali o Kordzik Górniczy

Dwóch szachistów z LUKS Lubartów 8 grudnia wzięło udział w V Turnieju o Kordzik Górniczy w Łęcznej, zgłoszonym do oceny FIDE. Andrzej Rogoza zajął w nim wysokie piąte miejsce. Gdyby wygrał ostatnią partię z Piotrem PolkowsAndrzej Rogozakim (Mistrz Polski Sędziów Szachowych 2013), zwyciężyłby punktacją pomocniczą. Andrzej Rogoza zremisował m.in. ze zwycięzcą turnieju Mistrzem FIDE Michałem Mirosławom i ograł dwóch Mistrzów Krajowych – Michała Praszaka i Tadeusza Lipskiego.

Zawodnik grał rewelacyjnie – mówi Sędzia Główny IA Zbigniew Pyda – Jeszcze jeden taki turniej na tym poziomie i Andrzej Rogoza zdobędzie mocny ranking FIDE.

Natomiast piąte miejsce w kategorii mieszanej do lat 10 zdobył Kacper Łukaszek, który bronił ubiegłorocznego pierwszego miejsca. Dodajmy, że Kacper zajął wysokie IV miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Lubelszczyzny w Szachach w 2013 roku w swojej kategorii wiekowej..

Piotr Opolski foto:Stanisława Pyda