W dziale | Fakty

Halina Zdunek pełni obowiązki dyrektora II LO

Opublikowany 02.09.2013

Na pełniącą obowiązki dyrektora II LO w Lubartowie została powołana Halina Zdunek, która dotychczas zastępowała dyrektora II LO w Lubartowie. Burmistrz Janusz Bodziacki podjął taką decyzję w piątek 30 sierpnia.

zdunek

 zdunek W połowie lipca rozstrzygnięto konkurs na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie (dotychczasowemu dyrektorowi kończyła się kadencja). Wygrał Leszek Sienkiewicz, dotychczas nauczyciel w RCEZ (przez ostatnie 5 lat placówką zarządzał Radosław Borzęcki). Jednak rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody stwierdziło nieważność zarządzenia Burmistrza Miasta Lubartów z 10 lipca 2013 r., w sprawie powołania komisji konkursowej.
Przypomnijmy, że pismo do Wojewody Lubelskiego, kwestionujące legalność zarządzenia Burmistrza Miasta Lubartów w sprawie powołania komisji konkursowej, wystosowali radni, między innymi Jakub Wróblewski (klub radnych PO). Autorzy pisma mieli zastrzeżenia do tego, że burmistrz był przewodniczącym komisji konkursowej. Janusz Bodziacki w rozmowie w Lubartowiakiem przypomniał, że w dotychczasowych tego typu konkursach w Lubartowie przewodniczącym komisji był burmistrz, a zastrzeżenia pojawiły się dopiero w tym momencie. (J.A.)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7597).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.