W dziale | Fakty

II LO w rankingu szkół ponadgimnazjalnych 2016

Opublikowany 18.01.2016

logoFundacja Edukacyjna „Perspektywy” opublikowała coroczny Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących. Miło nam poinformować, że także w tym roku w gronie pięciuset najlepszych tego typu szkół w Polsce znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, zajmując 433. miejsce w kraju i 28. w województwie lubelskim. Jednocześnie szkoła po raz kolejny uzyskała prestiżowe wyróżnienie: „brązową tarczę”.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Konkursu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, System Informacji Oświatowej oraz własne badanie ankietowe przeprowadzone przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wśród kadry uczelni akademickich w całej Polsce.

W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. II LO z Lubartowa to jedyna tego typu placówka z powiatu lubartowskiego w gronie pięciuset liceów ogólnokształcących z całej Polski.

link do strony Perspektyw: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2520:ranking-liceow-ogolnoksztalcacych-2016&catid=177&Itemid=351&strona=9

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7581).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.