W dziale | Fakty, Sport

II Lubartowski Maraton Pływacki

Opublikowany 04.02.2013

Przepłynęli ponad 268 kilometrów

 W sobotni wieczór (2 lutego) zawrzała krew lubartowskich pływaków, którzy spotkali się, aby wspólnie walczyć o nowy rekord. Nocny Lubartowski Maraton zorganizował już po raz drugi MUKS ORKA.

 

O godzinie 17:00 basen przy Szkole Podstawowej nr 3 wypełnił tłum amatorów pływania oraz kibice, którzy przybyli, aby wspierać swoich faworytów. Na torach pojawili się zawodnicy, gwizdki poszły w ruch, a woda się zapieniła od dziesiątek pracujących rąk i nóg – w ten oto sposób rozpoczęto próbę pobicia rekordu w przepłyniętych razem długości.

Sędziowie na wszystkich torach zliczali każdemu z pływających punkty, które następnie były sumowane i dodawane do ogólnego zestawienia. Oprócz tego można było spróbować swych sił w konkurencji dla wyczynowców, w której wyłoniony miał zostać najlepszy z najlepszych : pływak, który w ciągu 1,5 godziny przepłynie trybem ciągłym jak największą ilość długości basenu.

Czy sportowcom udało się pobić zeszłoroczne 156km ? Jak najbardziej! Lubartowscy pływacy mają się czym pochwalić. Pod koniec imprezy, to jest grubo po północy, statystyki mówiły jasno: 10 742 długości basenu, co daje w sumie 268,5 km! Na ten rekord pracowało 135 osób. Jeśli jednak jesteśmy już przy uczestnikach, kilka słów należy się najmłodszym, którzy spisali się na medal. Trzydziestu sześciu młodych zawodników i zawodniczek niestrudzenie przez kilka godzin przemierzało kolejne metry i tak oto ostateczny dystans to aż 47 325 km, czyli 1893 długości! Serdecznie gratulujemy!

Jeśli chodzi o wyczynowców, także jest się czym chwalić. W kategorii mężczyzn laur zwycięzcy otrzymał Patryk Ciećko, który w ciągu półtorej godziny przepłynął 222 długości basenu. Kilka metrów za nim uplasowali się Bartosz Ceberak (208 długości) oraz Karol Sagan (197 długości). W kategorii kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Iwona Tarkowska (180 długości), zaś na drugim i trzecim znalazły się Julia Ksiądz (147 długości) oraz Ewelina Kobyłko (134 długości).

 Wprawdzie o wieku mówić nie wypada, ale warto wspomnieć najstarszych wśród zawodników, którzy także mają swój wielki wkład w nowy rekord. Są to Waldemar Kanadys (53 lata), Andrzej Marzęta (48 lat) oraz Dariusz Lipski (47 lat).

Organizator – MUKS ORKA oraz współorganizatorzy, to jest II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie oraz MOSiR pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by impreza mogła się odbyć, a są to : Urząd Miasta Lubartów (za wsparcie przy zakupie nagród), Klub Aktywnych ART-FIT, młodzież z II LO w Lubartowie, Stowarzyszenie ALWERNIA, Powiatowa Straż Pożarna w Lubartowie, a także wszyscy, którzy włączyli się w przygotowania i pomoc w przeprowadzeniu Maratonu. Wyrazy wdzięczności chcemy też złożyć na ręce sponsorów, a są nimi : ZWB Lewtak, Z.P.U.H. Konstal, Betax, Trykacz, P.P.H.U. Sławomir Topyła, Wibro, Intergraf, Stella Pack S.A., Fer-Plast, MyHouse, Mota-Engil, Jagoda Tabała i sklep Reebok oraz Robert Sidor i sklep z częściami samochodowymi „U Sidora”. Smak imprezie nadały wpierające nas słodkimi poczęstunkami piekarnie: Kajzerka, Szczygiełek, a także Gminna Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „SCH” w Niemcach.    (Marcin Świderek)

WIĘCEJ ZDJĘĆ:KLIKNIJ TUTAJ

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.