W dziale | Fakty

Innowacyjne wyróżnienia

Opublikowany 07.04.2014

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie otrzymało trzy wyróżnienia podczas uroczystej gali wręczania Certyfikatów „Szkoła Innowacji” oraz nadania tytułów „Lider Innowacji”, która miała miejsce 3 kwietnia 2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Wyróżnienia lubartowskie liceum otrzymało w kategoriach: „Szkoła – Lider Innowacji”,  „Innowacyjna Inicjatywa” za inicjatywę Matematyka innego wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży oraz „Nauczyciel – Lider Innowacji” za działania pani Krystyny Mazurek, nauczyciela matematyki.

II LO przystąpiło do drugiej edycji Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji”, który organizowany jest od 2013 roku. Programowi, skierowanemu do szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, patronują Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz. Celem projektu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspiera się praktyczną edukację i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

W ramach programu zorganizowany został konkurs „Lider Innowacji”, którego celem było wyłonienie oraz  promowanie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, uczniów, dyrektorów, inicjatyw i szkół.

37 szkół z województwa lubelskiego otrzymało Certyfikaty „Szkoła Innowacji”, w tym II LO. To jednak nie największe osiągnięcie lubartowskiego liceum, żadna szkoła spoza Lublina nawet nie zbliżyła się do sukcesu II LO. Ogromnym osiągnięciem okazało się bowiem zdobycie aż trzech wyróżnień na pięć kategorii, w których były przyznawane nagrody.  Tylko jedna lubelska placówka mogła pochwalić się większym osiągnięciem, zaś na cztery nagrody przyznane szkołom spoza Lublina – trzy zdobyło liceum z Lubartowa. Dyrekcji, nauczycielom i uczniom należą się ogromne gratulacje za tak wielki sukces.

 AO foto:II LO

innowacyjne II LO

 

 

 

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (4)

 1. eta:

  Gratulujemy a bez dyr. Borzęckiego szkoła miała się zawalić.

 2. Hela:

  Jeśli pisze się o takich informacjach, to dobrze byłoby pisać całą prawdę. Jak wynika z innych źródeł to nieprawdą jest, jak napisano w tym artykule „rzetelnego” Lubartowiaka, że „na cztery nagrody przyznane szkołom spoza Lublina – trzy zdobyło liceum z Lubartowa”. Można by sądzić, że tylko były cztery nagrody i trzy zgarnęło liceum. Piszcie dokładnie, albo nie starajcie się wprowadzać w błąd, jeśli o coś innego tu niby chodziło, bo rzetelność dziennikarska to chyba nie najlepsza strona tej gazety. A te inne źródła podały, że wśród 37 szkół ponadgimnazjalnych wyróżnione Certyfikatem „Szkoła Innowacji” zostały również inne liczne szkoły ponadgimnazjalne spoza Lublina o wydawałoby się mniejszej randze niż elytarne liceum lubartowskie. Jak chcecie kogoś promować, to róbcie to rzetelnie, bo takie informacje wprowadzają ludzi w błąd i źle świadczą też o szkole, która zgadza się na takie przedstawianie jej niewątpliwych osiągnięć, ale też na pomijanie osiągnięć innych szkół.

 3. anna:

  Hela a jak tam z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytaj pomału ostatni akapit. Akapit to jest… no wiesz, nie?

 4. Hela:

  Anno. Jeśli coś jest napisane rozumnie, to każdy przeczyta ze zrozumieniem szybko lub pomału od pierwszego do ostatniego akapitu, a nawet literki. Trzeba pisać jasno i prosto i nie mieszać liczby kategorii, certyfikatów, wyróżnień i nagród. A czy był podział w klasyfikacji na szkoły z Lublina i spoza Lublina? No to ile tych szkół było gorszych od liceum z Lubartowa i w czym? Można było przecież równie dobrze napisać, że w kategorii liceów prowadzonych przez miasto Lubartów, liceum zajęło pierwsze zaszczytne miejsce, czy nie tak? Ech ten marketing. Marketing to jest…no wiecie, nie?

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.