W dziale | Fakty, Sport

IV miejsce sztafety z „Dwójki” w Mistrzostwach Rejonu w pływaniu

Opublikowany 02.12.2013

 W czwartek, 28 listopada  na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach dziewczęta z Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie uczestniczyły w Mistrzostwach Rejonu w pływaniu indywidualnym i drużynowym. W zawodach w kategorii dziewcząt startowały najlepsze gimnazjalistki z Opola Lubelskiego, Poniatowej, Ryk, dwóch gimnazjów z Puław (nr 2 i 4) oraz Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.SAMSUNG

Sztafeta pływacka reprezentująca naszą szkołę w składzie: Patrycja Bujek, Emilia Kaczor, Dagmara Kutnik, Natalia Robak, Angelika Wolska, Wiktoria Pacek, Julia Rusinek, Alicja Łebkowska, Michalina Florek, Aleksandra Kaźmierska i Karolina Borówka (zawodniczka rezerwowa) z czasem 3.32,04 sekundy zajęła IV miejsce. Dziewczyny poprawiły o 6 sekund swój ubiegłoroczny wynik, nie wystarczyło to jednak na najniższy stopień podium.

Bardzo dobrze popłynęła też piątka dziewcząt, medalistek zawodów szczebla powiatowego w konkurencjach indywidualnych na 50m w stylu klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Co prawda nie wywalczyły awansu do województwa, ale zajęły wysokie miejsca. Dwóm dziewczynom udało się poprawić swoje lokaty w stosunku do roku poprzedniego. Natalia popłynęła o 2 sekundy szybciej i poprawiła swój wynik o jedno miejsce, natomiast Dagmara o dwa miejsca. Oto wyniki naszych pływaczek:

Styl klasyczny

VI miejsce – Natalia Robak (50.46 sekundy)

VII miejsce – Alicja Łebkowska (51,29 sekundy)

Styl grzbietowy

V miejsce – Aleksandra Kaźmierska (57,64 sekundy)

VI miejsce – Wiktoria Pacek (1.05,7 sekundy)

Styl dowolny

V miejsce – Dagmara Kutnik (40,48 sekundy)

Gratulujemy osiągniętych wyników!

Małgorzata Wysoczyńska

plywSAMSUNG

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.