W dziale | Fakty, Sport

Jarosław Suska trenerem kadry Polski

Opublikowany 08.01.2014

Pod koniec ubiegłego roku na łamach „Lubartowiaka” opublikowaliśmy wywiad z Jarosławem Suską. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii lubartowskiego i polskiego taekwon-do mówił m.in. o swoich planach na przyszłość. Przypomnijmy, że te plany wiążą się z funkcją trenera.Jarosław Suska

Jarosław Suska mówił wtedy: „Chciałbym wykonać kolejny krok w przygodzie sportowej i skupić się na przekazywaniu swego doświadczenia młodszym kolegom. W zawodach sportowych startuję od 1986 roku. Nie ma w Polsce nikogo, kto miałby za sobą tyle lat startów w różnorodnych imprezach. Jedenaście razy uczestniczyłem w mistrzostwach świata. Sześć razy zostałem mistrzem świata, dwadzieścia razy zdobyłem tytuł mistrz Europy. Mój bagaż doświadczeń i wiedzy jest ogromny i chcę go przekazywać i dzielić się nim z adeptami taekwon-do w różnym wieku”.

Plany mistrza bardzo szybko zaczęły przeradzać się w rzeczywistość. 14 grudnia zarząd Polskiego Związku Taekwon-do powołał Jarosława Suskę na trenera reprezentacji Polski mężczyzn. Będzie on wspólnie z Michałem Korzybskim i Łukaszem Stawarzem odpowiadał za wyniki osiągane przez najlepszych polskich zawodników.

– Podczas bardzo udanych dla mnie mistrzostw świata rozmawiałem na temat swojej przyszłości z trenerem Łukaszem Stawarzem mówi Jarosław Suska. – Wtedy pojawił się pomysł współpracy. Cieszę się, że tak szybko załatwiono wszystkie formalności. Pierwszy raz w nowej roli pojawię się na zgrupowaniu reprezentacji w lutym. Mam kilka pomysłów na swoją pracę w roli trenera kadry. Wiadomo, że priorytetem dla mnie będą układy formalne.

Jarosław Suska idzie w ślady swego wychowawcy i trenera – Jerzego Jeduta, który w przeszłości był trenerem reprezentacji Polski w taekwon-do. Dotychczas Suska, który z powodzeniem łączył dwie role – zawodnika i trenera, wyszkolił już cztery osoby, które zostały reprezentantami Polski i zdobywały medale podczas mistrzostw świata i Europy. Są to: Monika Kosior, Monika Olek, Marcin Wronowski i Bartosz Guz.

ig

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.