W dziale | Fakty

Jego pasja to malarstwo i rzeźba

Opublikowany 24.08.2012

Wystawę pod tytułem „Poeci wyklęci” można obejrzeć w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza w Lubartowie. Tym razem zobaczymy prace Mateusza Lisa, studenta trzeciego roku Edukacji Artystycznej UMCS. Zajmuje się on głównie malarstwem i rzeźbą. Ponadto interesuje się psychologią twórczości, percepcją wizualną oraz socjologią sztuki i kultury. Obrazy Mateusza Lisa powstają głównie w technice olejnej, ale nie stroni od innych (akwarele, pastele).
Tematem przewodnim nowej ekspozycji w bibliotece są sylwetki „poetów wyklętych”, którzy swoim stylem bycia kontestowali system społeczno – polityczny. – Moja wystawa podzielona jest  na dwie części – mówi Mateusz Lis. – Prace  o pisarzach przygotowałem specjalnie na tę  ekspozycję, zaś w drugiej części są prace wcześniejsze, które tworzyłem „do szuflady”. Można będzie zapoznać się z moim rozwojem twórczym w ostatnich latach.
Mateusz Lis do przygotowania prac na wystawę użył wielu technik – są  wykonane tuszem na papierze,  wykorzystane też zostały ekstremalne techniki maskowania, rozpraszania solą, malowania skrawkami folii czy materiałów. Dlatego zachęcamy miłośników sztuki plastycznej do odwiedzenia filii biblioteki, by w tej szczególnej atmosferze zapoznać się z dorobkiem studenta z Lubartowa. Ekspozycję można oglądać do połowy września.
Sylwia Nowokuńska

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.