W dziale | Fakty

Jesienny Konkurs Recytatorski – wyniki

Opublikowany 08.11.2017

7 – 8 listopada zorganizowano w Lubartowskim Ośrodku Kultury XXI edycję Jesiennego Konkursu Recytatorskiegoeliminacje powiatowe.

 

Wyniki konkursu:

Jury w składzie: Marek Danielkiewicz, Emilia Kosek, Sylwia Nowokuńska po zapoznaniu się z recytacją 131 osób (na konkurs zgłoszono 145) wyłoniło 5 uczniów do reprezentowania powiatu lubartowskiego w czasie eliminacji wojewódzkich w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolna Panny Marii 3 w Lublinie.

Jury zastosowało następujące kryteria: poprawność wymowy, wybór i zestawienie utworów i ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczniów oraz kultura słowa.

Laureatami eliminacji powiatowych w WOK zostali:

1. Jakub Powałka – kl. I ZS nr 2 w Lubartowie, op. Beata Cieślak, utwór „Niehalo” I. Karpowicza

2. Piotr Adamczyk – kl. I Technikum Informatyczne w ZS nr 2 w Lubartowie, op. Beata Cieślak, utwór „My, którzy nie umiemy się bawić” W. Woroszylskiego

3. Jagoda Bocheńska – kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, op. Marta Mitura, utwór „Jak to dobrze być dziewczynką” K. Kowalskiej

4. Julia Guz – kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, op. Iga Mazurek – Racka, utwór „Duch starej kamienicy” A. Onichimowskiej

5. Wiktor Miciuła – kl. III Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim, op. Beata Bójko, utwór „Listopad” J. Brzechwy

 

Ponadto jury wyróżniło uczniów za ciekawą interpretację:

1. Natalia Rola – kl. I ZS nr 2 w Lubartowie

2. Kinga Kusyk – kl. I ZS nr 2 w Lubartowie

3. Emilia Mitrus – kl. I II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie

4. Natalia Janczara – kl. VI Szkoła Podstawowa w Leszkowicach

5. Marcin Daszczyk – kl. IV Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim

6. Bartosz Bernacki kl. III Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim

7. Jakub Gaszewski – kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

8. Patryk Woliński – kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

9. Nadia Wysocka – kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

10. Jan Tarnowski – kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

11. Piotr Najda – kl. VII Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

12. Michał Wielgos – kl. VII Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

13. Anna Aftyka – kl III (gimnazjum)  Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie

14. Iga Karczmarz – kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie

15. Dominika Bujak – kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie

16. Anna Wiśniewska – kl. V Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie

17. Martyna Lal – kl. V Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie

18. Alan Sagan – kl. IV Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie

Informacje na temat eliminacji wojewódzkich można znaleźć na stronie internetowej WOK w Lublinie.

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7028).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.