W dziale | Fakty

Jest umowa na budowę ścieżek rowerowych

Opublikowany 05.04.2019

Umowę z wykonawcą na budowę między innymi ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Lubelskiej podpisał dziś (5 kwietnia) burmistrz Krzysztof Paśnik. Koszt realizacji projektu to 3,5 mln. zł.

Przypomnijmy, że to Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A zajmie się rozbudową ulic Lubelskiej, Rynek I, Słowackiego i Batalionów Chłopskich w zakresie budowy ciągów pieszych, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Podpisy pod umową złożyli dziś burmistrz Krzysztof Paśnik oraz Janusz Białek, prezes zarządu PRD.

-To ważna i długo oczekiwana inwestycja – mówił podczas spotkania burmistrz Krzysztof Paśnik.
Planowany jest szeroki zakres prac.  M.in. wymiana nawierzchni na kostkę bezfazową na chodnikach, na których dopuszczony zostanie ruch rowerowy. Nowe oznakowanie ulic oraz ciągów pieszych i rowerowych. W ramach projektu powstaną też m.in. wiaty rowerowe oraz stojaki na rowery.  Przebudowana zostanie też sieć i urządzenia zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej, Lubelskiej i Piaskowej oraz skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich, Słowackiego, Wierzbowej. Prace mają zakończyć się  do 30 listopada br.

Przypomnijmy, że przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Mobilny LOF” , współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. „Mobilny LOF” to projekt realizowany przez jedenaście gmin wchodzących w skład Porozumienia Gmin Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Celem projektu jest poprawa sieci transportowej i niskoemisyjności w LOF.
(kw)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6119).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.