W dziale | Fakty

Jeszcze jeden udział w Mistrzostwach Polski dla lekkoatletów z SP1!

Opublikowany 09.06.2015

Po wygraniu eliminacji powiatowych i rejonowych, drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie wzięła udział w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach rozstawnych. Odbyły się one 2 czerwca 2015 roku w Puławach.

Sztafeta szwedzka to łączony bieg czterech zawodnikach na dystansach: 100, 200, 300 i 400 metrów. W kolejności biegli: Paweł Chwalisz, Mateusz Mucha, Jakub Niedziela i Jakub Ksiądz. Zawodnikiem rezerwowym był Krystian Szymona. Chłopcy przebiegli cały dystans w łącznym czasie 2 minuty 26 sekund, przybiegając na metę z wyraźną ponad dwudziestometrową przewagą nad drużynami z Łukowa i Tomaszowa Lubelskiego, co zdaniem trenera Pana Jerzego Walczaka, jest bardzo obiecujące przed Finałem Krajowym Biegów Rozstawnych będą reprezentować województwo lubelskie. Mistrzostwa Polski odbędą się w Łodzi 13 i 14 czerwca.

Przypomnijmy, że niedawno nasi sportowcy z Jedynki wygrali Mistrzostwa Województwa w czwórboju lekkoatletycznym.

Niestety, jeden z awansów do Mistrzostw Polski nie będzie mógł być wykorzystany. Organizatorzy widać nie przewidzieli, że drużyna z jednej szkoły (SP1 w Lubartowie) wywalczy w sezonie awans do Mistrzostw Polski w trzech dyscyplinach! Mistrzostwa w czwórboju odbędą się w Olecku, w dniach 10 – 12 czerwca, a krajowy finał sztafet w dniach 13 – 14 czerwca w Łodzi.

Pani Dyrektor, trener i zawodnicy zdecydowali się na start w sztafetach. Wyjazd jest tańszy, a szanse zespołu na dobry wynik większe niż w czwórboju.

W sztafecie 4 x 100 metrów pobiegli: Igor Chudzik, Maciej Misiak, Hubert Juryniec, Patryk Usow. Zawodnikiem rezerwowym był Jakub Jabłoński. Chłopcy zajęli VIII miejsce. Zaznaczyć trzeba, iż Igor Chudzik i Jakub Jabłoński to uczniowie klas piątych, co szczególnie cieszy trenera, który w Nich widzi obiecujący trzon drużyny na przyszły rok. Warto dodać, że nasi uczniowie trenują w Lubartowskim Uczniowskim Klubie Sportowym pod okiem Pana Jerzego Walczaka.

DSC04549 DSC04550 DSC04552

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5877).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.