W dziale | Fakty

Jubileusz 100-lecia w Leszkowicach

Opublikowany 07.12.2015

Pani Stanisława Topyła z Leszkowic świętowała swoje setne urodziny 5 grudnia. Obchody tego szczególnego jubileuszu dzień później, 6 grudnia, rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. św. Józefa Oblubieńca N.M.P. i św. Jana Chrzciciela w Leszkowicach.

100 LEszkowice1

Wiele serdeczności i słów modlitwy popłynęło w stronę Jubilatki od księdza proboszcza Mirosława Łysko jak i osób zgromadzonych na Mszy Świętej. Druga część uroczystości odbyła się w miejscowym budynku wielofunkcyjnym, a poprowadziła ją Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Bożena Paszkowska. Urodzinowe spotkanie uświetniła akademia słowno-muzyczna wykonana przez uczniów Gimnazjum z Ostrówka i Szkoły Podstawowej z Leszkowic.

Jubilatce towarzyszyła liczna rodzina, władze naszej gminy: Wójt Gminy Ostrówek – Tomasz Piecak oraz radni z Leszkowic: Marta Praczyk, Kajetan Sidor, Marek Domański. W spotkaniu uczestniczył również 92-letni brat Jubilatki, pan Czesław. W imieniu własnym, siostry oraz rodziny dziękował za pamięć o starszych ludziach i zorganizowanie tak pięknej uroczystości. Wspominał dom rodzinny nad Wieprzem w Leszkowicach, rodziców, a także jak trudno i ciężko było kiedyś żyć. Była również przedstawicielka oddziału ZUS z Lubartowa i delegacja mieszkańców z Leszkowic. Pani Stanisława otrzymała od zaproszonych gości mnóstwo życzeń, kwiatów i prezentów. Przybycie tak wielu osób na jubileusz było dla niej miłym zaskoczeniem, a jednocześnie wielkim przeżyciem.

Pani Stanisława urodziła się 5 grudnia 1915 r. w Leszkowicach. Tu się wychowała, chodziła do szkoły i założyła rodzinę. Od wczesnych lat dziecięcych ciężko pracowała by pomóc rodzicom w utrzymaniu rodziny. Pani Stanisława to drugie z siedmiorga dzieci. Związek małżeński zawarła w 1936 r. z Józefem Topyła, a ślubu udzielił im ówczesny proboszcz parafii Leszkowice – ksiądz Zygmunt Brzozowski. Wraz z mężem zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. W wolnych chwilach przędła, pomagała sąsiadom w pracach polowych, wyrabianiu chodników. Do dziś bardzo lubi las i grzybobranie oraz książki. Żywo interesuje się wydarzeniami na świecie oraz życiem kościoła, dużo czyta. Obecnie jest wdową, mąż Jan zmarł w 1988 r. Jubilatka wychowała dwóch synów, ma również 3 wnuczki, 2 prawnuków, 2 prawnuczki oraz 1 praprawnuka. Pani Stanisława cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałą pamięcią. To bardzo pogodna, skromna i wdzięczna osoba. A jej recepta na długie życie to wiara, pogoda ducha oraz praca.

Droga Jubilatko!

Swoim pracowitym życiem zasłużyłaś sobie na ogromny szacunek. Przeżyłaś wiele wspaniałych, jak i tych trudnych oraz ciężkich chwil. Jesteś dla nas wszystkich skarbnicą wiedzy i doświadczenia życiowego. Życzymy Ci szczęścia, pomyślności, pogody ducha i jeszcze długich lat życia w dobrym zdrowiu oraz serdeczności ze strony bliskich Pani osób.

Urząd Gminy Ostrówek

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.