W dziale | Fakty

Kanonizacja Jana Pawła II – Obchody w Lubartowie

Opublikowany 23.04.2014

Koncert dziękczynny z okazji kanonizacji Jana Pawła II zorganizowany zostanie w niedzielę 27 kwietnia o godz. 18.00 na placu przed ratuszem.Plakat_koncert

W programie koncertu będzie występ przedszkolaków – „Aniołeczki z Jedyneczki”. Zaprezentuje się też Chór Ziemi Lubartowskiej pod kierunkiem Alfreda Kędziory oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Lubartów. O godzinie 19.00 zaplanowano koncert Folk Kapeli Góralskiej „Hora”, a tuż po nim zapalone będzie „Światełko Wdzięczności” (należy przynieść ze sobą znicz). Koncert kanonizacyjny poprowadzi m.in. ks. Leszek Surma z TVP Lublin. Na obchody zaprasza serdecznie Burmistrz Miasta Lubartów.
Na miejskim telebimie w sobotę 26 kwietnia ci, którzy pojawią się w centrum miasta, będą mieli okazję obejrzeć migawki z koncertu pod tytułem „Jan Paweł II, świadek nawrócenia”.koncertpapieski113 Miał on miejsce w Lubartowie w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II w 2009 roku. Jego pomysłodawcą  i głównym organizatorem był ks. Paweł Bartoszewski z parafii św. Anny. Wystąpił wtedy Wielki Chór Lubartowski złożony z lubartowskich artystów różnych pokoleń i środowisk.

hora

Hora

W Urzędzie Miasta można oglądać wystawę prac nagrodzonych w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Jan Paweł II – Papież, który został Świętym” , organizowaną przez Szkołę Podstawową nr 4 w Lubartowie.
Red.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6846).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.