W dziale | Fakty

Karambol trzech aut

Opublikowany 17.01.2017

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 09.01. do dnia 15.01. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń: 7 miejscowych zagrożeń, 4 pożary i 1 alarm fałszywy.

W dniu 10.01. o godz. 08:05 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem 3 samochodów na Drodze Krajowej nr 19 w pobliżu miejscowości Wola Skromowska, gm. Firlej. Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na DK nr 19 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz jednego samochodu ciężarowego. Samochód ciężarowy stał po lewej stronie drogi na pasie serwisowym. Samochody osobowe znajdowały się na środku drogi. W jednym z samochodów osobowych była uwięziona osoba – kobieta kierująca samochodem Opel Corsa. Pasażer Opla znajdował się poza pojazdem, na prawym poboczu DK 19. W chwili przybycia zastępów ratowniczych lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. Kierowca oraz pasażer samochodu Skoda Fabia wyszli z pojazdu o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wykonano dostęp do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz przeniesiono ją do karetki pogotowia ratunkowego. Kierująca Oplem oraz osoby podróżujące Skodą zostali zabrani przez zespoły pogotowia ratunkowego do szpitali w Lubartowie i Radzyniu Podlaskim. Droga Krajowa 19 w trakcie działań zablokowano była w obu kierunkach. Policja zorganizowała objazd przez miejscowość Wola Skromowska.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastępy z JRG Radzyń Podlaski i OSP Kock.3 (18)

1 (23)2 (22)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7104).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.