KOLEJNE PUNKTY NA KONCIE PIŁKARZY LEWARTU

Dwa pewne zwycięstwa i awans w tabeli

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne ligowe spotkania, rozegrane w ramach III ligi. W meczach tych podopieczni Tomasza Bednaruka zdobyli komplet sześciu punktów. Złożyły się na to zwycięstwa nad Wólczanką Wólka Pełkińska (2:0 na własnym stadionie) oraz 3:1 z Jutrzenką Giebułtów (na wyjeździe). Po siedemnastu kolejkach lubartowianie w ligowej tabeli w stawce 21 drużyn z dorobkiem 21 punktów zajmują 11 miejsce.

ZASŁUŻENIE ZGARNĘLI KOMPLET PUNKTÓW

Po pechowej porażce w Ostrowcu Świętokrzyskim piłkarze Lewartu chcieli jak najszybciej wrócić do zdobywania punktów w trzecioligowych rozgrywkach. W szesnastej kolejce do Lubartowa przyjechał zespół Wólczanka Wólka Pełkińska. Rywal w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Lewart zaskoczył rywala wysokim pressingiem i gra toczyła się na połowie przyjezdnych. W pierwszym kwadransie kilka razy zrobiło się gorąco w polu karnym Wólczanki. Po stałych fragmentach gry okazje na strzelenie bramek mieli Grzegorz Fularski, Bartosz Zbiciak i Konrad Nowak. Dobra gra miejscowych dała efekt bramkowy w 30 minucie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Nowak. Akcję zamykał kapitan Lewartu Michał Budzyński i po jego strzale głową piłka znalazła się w siatce. Tuż po zmianie stron kolejna akcja po stałym fragmencie dała drugą bramkę. Po centrze w pole karne w szesnastce zderzyli bramkarz przyjezdnych z kolegą z drużyny. Piłka wypadła z rąk bramkarza i spadła pod nogi Arkadiusza Maksymiuka. Zawodnikowi Lewartu pozostało jedynie skierować piłkę do pustej bramki i na tablicy pojawił się wynik 2:0. Do końca meczu obie drużyny grały otwarcie i stworzyły sobie po kilka okazji na zmianę wyniku. Jednak uważna gra w defensywie gospodarzy sprawiła, że komplet punktów pozostał w Lubartowie. O tym, jak cenne zwycięstwo odnieśli podopieczni Tomasza Bednaruka niech świadczy fakt, że Wólczanka poprzedni mecz ligowy przegrała 22 sierpnia, a przeciwko Lewartowi pierwszy raz w tym sezonie nie strzeliła w spotkaniu żadnego gola.

GOLE WYCHOWANKÓW W KONFRONTACJI Z JUTRZENKĄ

Bramki wychowanków klubu – Dawida Pożaka i Filipa Michałowa sprawiły, że Lewart wygrał 3:1 wyjazdowe spotkanie z Jutrzenką Giebułtów. Mecz beniaminków rozegrano na stadionie w Zabierzowie. W przekroju całego pojedynku goście byli lepszą drużyną i zasłużenie odnieśli zwycięstwo. Do przerwy „biało-niebiescy” prowadzili 1:0, a bramkę zdobył Dawid Pożak. Gospodarze wyrównali w 58 minucie. Zespół z Lubartowa nie zwątpił jednak w osiągnięcie dobrego wyniku. Już po pięciu minutach na prowadzenie wyprowadził przyjezdnych Filip Michałów. Ten sam zawodnik w 73 minucie zdobył swoją drugą bramkę, ustalając wynik na 3:1 dla gości. Wszystkie lubartowskie bramki zdobyte w Zabierzowie zapisali na swoje konto wychowankowie klubu – Dawid Pożak i Filip Michałów. Ich wspólnym mianownikiem jest również to, że skrzydłowi zdobyli je zamykając akcję na tzw. długim słupku.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0 (1:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Michał Budzyński w 30 i Arkadiusz Maksymiuk w 49 minucie.

Skład Lewartu: Długosz – Niewęgłowski, Budzyński (od 84 min. Aftyka), Zbiciak, Świech, Michałów, Buczek, Fularski, Maksymiuk, Najda (od 59 min. Żelisko), Nowak (od 77 min. Pożak).

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3 (0:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Dawid Pożak w 23, Filip Michałów w 62 i 73 minucie.

Skład Lewartu: Długosz – Niewęgłowski, Budzyński, Zbiciak, Świech, Michałów (od 84 min. Aftyka), Fularski (od 84 min. Fiedeń), Maksymiuk, Buczek (od 89 min. Majewski), Pożak, Nowak (od 67 min. Żelisko).

Najbliższa, czyli osiemnasta kolejka rozgrywek III ligi zaplanowana jest na sobotę 7 listopada. Wtedy to Lewart podejmował będzie Koronę II Kielce. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 13.00. W następnej serii gier lubartowianie udadzą się do Zamościa. Tam w środę 11 listopada rywalizowali będą z miejscowym Hetmanem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00. Ostatni raz w tej rundzie na własnym boisku zagrają „biało-niebiescy” w niedzielę 15 listopada. O godzinie 13.00 zaplanowano początek meczu z Chełmianką Chełm.