KOLEJNE STARTY LUBARTOWSKICH BIEGACZY

Biegacze z Lubartowa mają za sobą kolejne imprezy. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Zimowy Janosik

W sobotę 19 stycznia w Niedzicy i okolicach przeprowadzono imprezę biegową, składającą się z kilku biegów na różnych dystansach. W ultramaratonie zimowym – Zimowy Janosik – Spacer Murgrabiego na trasę długości 50 + km wyruszyło 289 osób – 57 kobiet i 232 mężczyzn. Trasa prowadziła po malowniczych terenach Spisza (Tatry). Był to bieg z „prawdziwą” zimą, gdzie na trasie śnieg sięgał zawodnikom do kolan, a czasem do pasa. W tej zimowej rywalizacji mieliśmy czwórkę naszych przedstawicieli. Iwona Łukaszek wśród kobiet zajęła 35 miejsce. W grupie mężczyzn Jacek Krok minął linię mety na 173 miejscu, Artur Łukaszek był 175, a Marek Litwinek zajął 182 miejsce.

Zimowy Maraton Bieszczadzki

W sobotę 26 stycznia w Cisnej przeprowadzono V Zimowy Maraton Bieszczadzki. Na trasę długości 44,6 km wyruszyło 656 osób. W tej morderczej rywalizacji wzięło udział trzech lubartowian. Jakub Bednarczyk zajął 435, Marek Litwinek 464, a Marcin Kozak 518 miejsce.

Trzecia Dycha do Maratonu

Cztery dychy do maratonu, to cykl mający przygotować zawodników do 7. Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się 12 maja 2019 roku. W sobotę 2 lutego odbyła się Trzecia Dycha do Maratonu. Trasę długości 10 kilometrów w nocy (start o godzinie 22.30) pokonało 1121 osób. W tej grupie byli liczni przedstawiciele Lubartowa. Najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który finiszował na trzecim miejscu. Pozostali lubartowianie, którzy ukończyli bieg (w kolejności na mecie): 21. Tomasz Woźniak (6 w kategorii M20), 23. Andrzej Orłowski, 31. Grzegorz Pożak, 96. Magdalena Wójcicka (4 wśród kobiet, 3 w kategorii K20), 104. Mirosław Ulma, 162. Wioletta Dessauer (13 wśród kobiet, 3 w kategorii K40), 206. Radosław Jankowski, 220. Emil Szczypiorkowski, 224. Marcin Socha, 265. Martyna Dejnecka (21 wśród kobiet), 337. Konrad Olkiewicz, 353. Stanisław Gadzała, 400. Józef Kaniewski (6 w kategorii M60), 406. Agnieszka Misztal (38 wśród kobiet), 443. Paweł Majcher, 454. Tomasz Machnikowski, 627. Dawid Augustynowicz, 649. Kamil Wasil, 654. Piotr Opolski, 711. Barbara Niewczas (106 wśród kobiet), 783. Bartek Fiutka, 786. Wiesław Kochalski, 810. Justyna Duda (147 wśród kobiet), 845. Andrzej Mika, 910. Łukasz Mika, 938. Monika Różniewska (202 wśród kobiet), 1012. Ireneusz Machnikowski.

City Trail

W sobotę 16 lutego w Lublinie odbył się piąty bieg z serii City Trail Lublin. Na trasie długości 5 kilometrów rywalizowało 239 osób, w tym grupa lubartowian. Najlepiej spisał się Tomasz Woźniak, który minął linię mety na dwunastym miejscu.

Miejsca biegaczy z Lubartowa podczas V serii City Trail w Lublinie: 12. Tomasz Orłowski (5 w kategorii M20), 107. Tomasz Machnikowski, 142. Mariusz Przybysz, 146. Barbara Niewczas (21 wśród kobiet, 6 miejsce w kategorii K30), 193. Monika Różniewska (47 wśród kobiet), 199. Ireneusz Machnikowski.

ig, foto: strony internetowe organizatorów imprez