Kolejne sukcesy szachistów LUKSu

Tegoroczny luty był gorącym okresem dla lubartowskich szachistów. W kolejnych wyjazdowych turniejach nasi szachiści spisywali się bardzo dobrze.

Memoriał ks. Białeckiego

W Krynce koło Łukowa 18 lutego zorganizowano VIII Memoriał Szachowy ks. Tadeusza Białeckiego. W turnieju wystąpiło trzech zawodników LUKS-u Lubartów. Andrzej Rogoza zajął 2 miejsce (7,5pkt z 9) ustępując tylko dzięki punktacji pomocniczej zawodnikowi Hetmana Krynka Konradowi Szczygłowi. Tomasz Drozd z 4 pkt zajął 33 miejsce wyprzedzając kilku zawodników o wyższej kategorii. Świetnie natomiast spisał się Michał Drozd który zdobył 4 punkty i zajął 2 miejsce w kategorii do lat 10, natomiast w kategorii szkół podstawowych zajął 6 miejsce.

Dwa złote medale w Międzyrzecu Podlaskim

Rewelacyjnie spisali się młodzi zawodnicy LUKS w pierwszej rundzie Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzeca Podlaskiego w szachach. Zawody zgłoszone do oceny międzynarodowej FIDE rozegrano 26 lutego. W turnieju wzięło udział ponad 50 zawodników. Świetnie spisali się zawodnicy LUKS-u Lubartów. W kategorii open 7 miejsce zajął Andrzej Rogoza, a 31 był Tomasz Drozd i uzyskał ranking międzynarodowy. Rewelacyjnie spisali się najmłodsi zawodnicy LUKS-u. W kategorii do lat 8 zwyciężył Michał Drozd, zaś w kategorii do lat 10 zwyciężył Artur Gryzio. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na szachownicach.