W dziale | Fakty

Kolejny sukces Karmelki

Opublikowany 29.11.2017

25 listopada w siedzibie w krakowskiej delegatury Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy odbył się Sejmik Spółdzielczości Uczniowskiej, na którym podsumowano pracę spółdzielni uczniowskich za rok szkolny 2016/2017. Po raz kolejny „Karmelka” z Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie okazała się najlepszą spółdzielnią uczniowską w kraju. Puchar i nagrodę – projektor multimedialny, odbierały obecne na uroczystej gali uczennice Anna Aftyka i Jagoda Dziuba, opiekunka spółdzielni Małgorzata Wysoczyńska oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie Sławomir Zdunek.

W gronie osób, które gratulowały sukcesu, znaleźli się obecni na Sejmiku: Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej Jerzy Jankowski, prezes Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy Janusz Paszkowski, prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej Anna Bulka oraz członkowie Zarządu Fundacji Zofia Węgrzyniak i Bronisław Bieś. Na uroczystej gali nie zabrakło redaktorów prasy spółdzielczej oraz przedstawiciela Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Wyróżnienie to cieszy podwójnie. Po pierwsze, dlatego że 7 kwietnia br. obchodziliśmy uroczysty jubileusz spółdzielczości uczniowskiej w Lubartowie, a po drugie, jest niejako zwieńczeniem wieloletniej działalności spółdzielni w Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie.

Dodatkowym wyróżnieniem dla „Karmelki” była możliwość zaprezentowania uczestnikom Sejmiku dorobku spółdzielni w formie prezentacji multimedialnej oraz filmiku z jubileuszu 90-lecia lubartowskiej spółdzielczości uczniowskiej.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali działalność naszej szkolnej spółdzielni. W szczególności instytucjom bliskim ideom spółdzielczym, reprezentowanym przez Pana Grzegorza Poznańskiego – Prezesa Społem Lubartów oraz Pana Władysława Mikucewicza – Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubartowie. Wyrazy wdzięczności należą się również rodzicom 73 uczniów – członków spółdzielni, którzy promowali ruch spółdzielczy i nasze miasto oraz ciężko pracowali na ten sukces.

Małgorzata Wysoczyńska


 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6549).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.